به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، کریمیان با بیان اینکه ارائه خدمت به افراد فاقد ماسک در ادارات ، بانک ها و موسسات مالی ممنوع است تصریح کرد: نباید به هیچ عنوان به افراد فاقد ماسک خدمات ارائه شود.

وی همچنین در دیدار با شهروندان در بازار بر عدم برگزاری تجمع ها، افزایش خود مراقبتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک تاکید کرد.

فرماندار سقز در این بازدیدها اظهار داشت:  شهرستان سقز از لحاظ همه گیری کرونا در وضعیت حاد قرار دارد و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی محدودیت هایی در سطح شهرستان اعمال شده است.

وی بیان کرد: محدودیت ها و قرنطینه شهر گرچه در روند شیوع بسیار موثر است ولی هیچ اقدامی به اندازه رعایت پروتکل ها از سوی مردم کارساز نخواهد بود.

گفتنی است بر اساس ابلاغیه سازمان امور اداری و استخدامی کشور، عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا از سوی کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی تخلف محسوب می‌شود.

در این بخشنامه آمده که جرایم و مجازات‌های تعیین شده، مستقیماً از سوی معاونان یا مدیران کل اداری و مالی هر دستگاه اعمال شده و نیازی به تشکیل پرونده در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری نیست.

جزئیات مجازات تعیین شده به این شرح است:

مرتبه اول: تذکر کتبی بدون درج در پرونده، مرتبه دوم: توبیخ کتبی با درج در پرونده، مرتبه سوم: کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده شغل در حقوق یک ماه، مرتبه چهارم: کسر یک سوم حقوق و فوق‌العاده در حقوق 3 ماه و مرتبه پنجم: انفصال موقت از خدمت حداکثر تا 3 ماه

این بخشنامه می‌افزاید: ارائه خدمات در دستگاه‌های اداری، اجرایی و انتظامی به مراجعه کنندگانی که ماسک ندارند، ممنوع است. ضمن اینکه استفاده از ماسک در تمامی بانک‌ها، مراکز رفاهی و خدماتی، وسایل حمل و نقل عمومی و فضاهای سربسته الزامی است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: