به گزارش برنا آذربایجان غربی، اکبر کرامتی افزود: بر اساس براوردهای انجام شده، پیش بینی می شود امسال بیش از ۵۰ هزار تن حبوبات در آذربایجان غربی تولید شود.

کرامتی تصریح کرد: امسال دو هزار هکتار از مزارع استان زیر کشت لوبیا، ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار زیر کشت عدس دیم، ۶۵ هزار هکتار نخود دیم ، یکهزار و ۸۵۰ هکتار نخود آبی و ۷۰۰ هکتار هم ماش رفته بود.

وی ادامه داد: از مجموع اراضی زیر کشت نخود در استان ، در حدود ۵۴۷ هکتار به صورت کشت پاییزه و ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار به صورت کشت انتظاری در سطح استان کشت شده بود.

کرامتی افزود: همچنین در سال زراعی گذشته، ۲۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم نخود از رقم گواهی شده سعید از محل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه تولید و در بین زارعین توزیع شده است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۴۸ هزار تن حبوبات در سطح استان تولید شد که امسال در مقایسه با سال گذشته در مجموع حدود ۹ درصد تولید حبوبات افزایش یافته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: حبوبات عمدتا در اکثر شهرستانهای استان کشت می شود و مناطق عمده کشت حبوبات در استان شهرستان‌های ارومیه، بوکان، نقده، پیرانشهر و مهاباد است.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: