به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ احمد مرادی حقیقی افزود: جشنواره مجازی «تئاتر در خانه» سمنان به دلیل شرایط کرونایی و ممنوعیت برگزاری برنامه های صحنه ای نمایش، به صورت مجازی توسط انجمن نمایش استان سمنان برگزار شد.

وی ادامه داد: هیات داوران با بررسی ۳۴ اثر از ۳۵ اثر رسیده ۶ نفر را در بخش استانی و ۶ نفر را در بخش فرااستانی به عنوان برگزیدگان معرفی کرد.

وی یادآور شد: هیات داوران در بخش فرااستانی و نمایش صحنه ای لوح تقدیر و چهار میلیون ریال جائزه نقدی را به میثم طاهری از شهرستان نجف آباد اصفهان، در بخش استندآپ کمدی لوح تقدیر و سه میلیون ریال را به آرش رضایی از شهرستان ازنا و در همین رشته به داود پارسا از شهرستان گچساران، در بخش نمایش عروسکی لوح تقدیر و مبلغ ۶ میلیون ریال را به سیدمحسن موسوی از شهرستان مبارکه و فرامرز غلامیان از شهرستان شاهین شهر، در بخش نمایش عروسکی و لوح تقدیر و ۶ میلیون ریال جائزه نقدی را به مهربان غلامیان از شهرستان شاهین شهر اهداء کرد.
رییس انجمن نمایش استان سمنان گفت: در بخش فرااستانی هیات داوران همچنین سه نفر را به دلیل ویژگی های خاص نمایشی مورد تقدیر قرار داد و لوح سپاس و سه میلیون ریال جائزه نقدی را به فروزان حسینی از شهرستان ملایر و دانیال شیرمحمدی از شهرستان شاهین شهر به خاطر ایفای نقش در نمایش صحنه ای، و سارا اسماعیل پور از شهرستان گرگان به خاطر اجرای استنداپ کمدی اهدا و از آنان تقدیر کرد.
مرادی حقیقی، با بیان اینکه از ۳۴ اثر رسیده داوری شده در این جشنواره ۱۷ اثر مربوط به استان سمنان بود افزود: در این بخش نیز هیات داوران ۶ اثر را بدون احتساب رتبه و اولویت بندی به عنوان آثار برگزیده شناخت و لوح تقدیر به همراه جوائز نقدی سه و چهار میلیون ریالی را به برگزیدگان اهداء کرد.
در این بخش حامد خسروی از شهرستان شاهرود در بخش نمایش صحنه ای، نیلوفر بالویی از شهرستان سمنان در نمایش صحنه ای، الهه همتی از شهرستان سمنان در بخش نمایش صحنه ای، بهزاد عالمی از شهرستان دامغان در نمایش صحنه ای، میلاد امیدیان از شهرستان سمنان در نمایش صحنه ای و مهری سلطانی از شهرستان سمنان برای اجرای استنداپ کمدی از برگزیدگان جشنواره مجازی تئاتر در خانه شناخته شدند.
وی گفت: هیات داوران در بخش استانی نیز در بین آثار بازبینی شده چهار نفر از هنرمندان به نام‌های مهدی بانی به عنوان مسن ترین شرکت کننده و پیشکسوت تئاتر از شهرستان شاهرود، فاطمه محمدی از شهرستان سمنان به خاطر اجرای استنداپ کمدی، فاطمه بلوچی از شهرستان سمنان به خاطر ایفای نقش در نمایش صحنه ای و سارینا باقرآبادی از شهرستان سمنان به عنوان بازیگر خردسال، شایسته تقدیر شناخت و لوح تقدیر و جوائز نقدی ۲ و سه میلیون ریالی به آنها اهداء کرد.
اعضای هیات داوران این جشنواره شامل علیرضا مداح، محمدمهدی مرادی حقیقی و بابک صبوری بودند و اختتامیه این جشنواره و معرفی برترین ها، به دلیل شرایط کرونایی و ممنوعیت برگزاری مراسم حضوری، به صورت مجازی و از طریق صفحه اینستاگرام انجمن نمایش برگزار شد.
فرشید فلاح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان به مناسبت پایان این جشنواره در پیامی تصویری که از طریق فضای مجازی منتشر شد، با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این جشنواره بخشی از خلاء فعالیت های فرهنگی هنری را در جامعه جبران کند و با تشکر از انجمن نمایش استان سمنان به خاطر برگزاری جشنواره مجازی تئاتر در خانه، تاکید کرد: این جشنواره نشان داد که می توان با استفاده از فضای مجازی به فعالیت های هنری جنبه ملی ببخشید. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: