به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، عبیدالله رستمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت:طرح پاییزه کتاب ۹۹ با شعار دانایی، مانایی همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب در استان کردستان اجرا می‌شود.

او افزود: طرح پاییزه کتاب ۹۹ با شعار دانایی، مانایی از ۲۴ تا ۳۰ آبانماه همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب با حضور ۴۶ کتابفروشی در سراسر استان کردستان اجرا می‌شود.

رستمی بیان کرد: به منظور حمایت از کتابفروشی‌های سطح استان و همچنین ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، بصورت فصلی طرح‌های بهاره، تابستانه و پاییزه کتاب در سطح استان کردستان همزمان با سراسر کشور برگزار و اجرا می‌شود.

او افزود:خوشبختانه طرح پاییزه کتاب امسال همزمان شده با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، با توجه به اینکه در هفته کتاب تبلیغات و اطلاع‌رسانی گسترده‌ای در همه رسانه‌های ارتباط جمعی از مزایای کتاب و کتابخوانی می‌شود بدون شک بازار کتاب و کتابخوانی رونق دوچندانی خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ضمن اشاره به تلاش‌های شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان‌های تابعه برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌های تابعه به ارائه راهکار‌های مفید و موثری برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پرداخته و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز در دستور کار شورای فرهنگ عمومی استان مدنظر است.

رستمی یادآور شد: طرح پاییزه کتاب امسال با افزایش سقف خرید تا ۲۰۰ هزار تومان همراه بوده است، علاقمندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند ضمن مراجعه به سایت http://tarh.ketab.ir و اطلاع از اسامی و آدرس کتابفروشی‌های عضو و شرکت کننده در این طرح، از یارانه ۲۰ درصدی تا سقف ۲۰۰ هزار تومان با ارائه کارت ملی بهره‌مند شوند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: