به گزارش خبرگزاری برنا؛ مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گزارشی به بیان آخرین آمار از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان تا ساعت ۱۵:۰۰ امروز شنبه ۲۴ آبان ماه ۹۹ پرداخت و گفت: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۸۲۰ نفر است.

او با تفکیک کردن موارد مثبتی که هم اکنون در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بستریند، افزود: ۵۱۵ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۲۴ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۴۸ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۴۹ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۸۴ نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.   

شفیعی تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۱۱ هزار و ۶۲۶ مورد عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه ۱۴۰ مورد جدید طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند، تصریح کرد: از این تعداد، ۱۱۹ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و ۲۱ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان است.

شفیعی با اعلام اینکه از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان مورد جدیدی بستری نشده است، افزود: دانشگاه‌های علوم پزشکی بم و جیرفت نیز طی ۲۴ ساعت گذشته انجام آزمایش نداشته اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعداد فوتی‌های قطعی ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۲۲ نفر اعلام کرد و بیان داشت: ۱۳ نفر از شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۴ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۳ نفر از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان، یک نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و یک نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم است.  

شفیعی افزود: در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان هزار و ۵۰۴ نفر در اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.  

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: