به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، حمیده جعفر پور از افتتاح مرکز مثبت زندگی شکوه مهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت. این مرکز زیرمجموعه موسسه خیریه بوستان شکوه مهر مشهد است که پس از دریافت پروانه فعالیت از سازمان بهزیستی با مجموعه‌ای از خدمات سطح یک سازمان را در بستر فناوری اطلاعات و در راستای بهتر زیستن آحاد جامعه ارائه خواهد کرد.

وی بابیان اینکه همواره یکی از اهداف ما کمک به افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از فعالیت‌ها و وظایف بهزیستی خواهد بود افزود: تسهیل در دسترسی گروه‌های هدف خدمات سازمان،گسترش و فراگیری خدمات سازمان بهزیستی، کاهش ترددهای غیرضروری به مراکز و ادارات بهزیستی،تقویت رویکرد خانواده محور و اجتماع‌محوردر درازمدت از دیگر اهداف اصلی مرکز مثبت زندگی است.

مسئول مرکز مثبت زندگی شکوه مهر عنوان کرد: از دیگر اهداف این مرکز افزایش رضایتمندی مردم از خدمات سازمان و افزایش مشارکت بخش غیردولتی، افزایش سطح کیفی خدمات سازمان، مدیریت بهینه منابع و افزایش بهره‌وری،کاهش بهای تمام‌شده ارائه خدمات، تسریع و گسترش برنامه‌های استاندارد ارائه خدمات از طریق شبکه مراکزو فراهم شدن امکان ارائه خدمات به‌صورت الکترونیکی و توزیع عادلانه خدمات سازمان است.

وی بیان کرد: مرکزمثبت زندگی شکوه مهر به 450 خانواده تحت پوشش سازمان بهزیستی ارائه خدمات خواهد کردکه در این مرکز 6 نفر پرسنل خواهیم داشت و بایداین افراد دارای حداقل کارشناسی در رشته‌های تحصیلی مرتبط باشند.

جعفرپوربا اشاره به خدمات مرکز مثبت زندگی شکوه مهر در تشکیل پرونده برای متقاضیان فرزندخواندگی گفت:یکی دیگر فعالیتهای ماتشکیل پرونده جهت متقاضیان واجد شرایط استفاده از خدمات بهزیستی،مصاحبه اولیه و بازدید منزل پیشگیری امور مددکاری خانواده و ارائه آموزش‌های بسیار مهم تعلیم و تشکیل خانواده است.

وی خاطرنشان کرد:در حال حاضر که هنوز مرکزمثبت زندگی شکوه مهر افتتاح نشده حدود 750 پرونده داریم که تقریباً 2 هزارخانواده نیازمند تحت پوشش در بخش مددکاری خانواده و واحد امداد بگیران و واحد پیگیری پس از ترخیص تحت حمایت موسسه خیریه بوستان شکوه مهر است.

مسئول مرکز مثبت زندگی شکوه مهر دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه موسسه خیریه بوستان شکوه مهر ازجمله مؤسسات خیریه‌ای است که توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش از اهداف اصلی این موسسه است افزود: هرساله از سوی مشارکت‌های مردمی این موسسه حدود 2هزارسبد کالادر چند نوبت در اختیار خانواده‌های نیازمند تحت پوشش در بخش مددکاری خانواده و واحد امداد بگیران و فرزندان ترخیص شده قرار می‌گیرد.

 

وی اظهار داشت: شهریه دانشگاه آزاد، دانشگاه غیرانتفاعی و هزینه‌های درمانی معلولان از طرف سازمان بهزیستی و از طریق مشارکت‌های مردمی موسسه خیریه بوستان شکوه مهرپرداخت می گردد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: