به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ کوشکی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب در خصوص طرح درمان در منزل بیماران کرونایی ،اظهار کرد: این طرح مورد تأیید ابتدایی رئیس دانشگاه قرار گرفته و در مرحله ی بررسی علمی است.

اوافزود: طی کمیته ای که به زودی با حضور متخصصین و کارشناسان باسابقه در حیطه ی بیماریهای عفونی و ریه برگزار خواهد شد، توجیه علمی و اقتصادی این طرح بررسی می شود.

کوشکی تصریح  کرد: در این طرح بیماران کرونایی بستری در بیمارستان که نیاز به مراقبت های ویژه(آی. سی. یو) نداشته باشند می توانند با دریافت تجهیزات لازم به خصوص کپسول اکسیژن ادامه ی مراحل درمان را در منزل سپری کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه تصریح کرد: بدیهی است تیم های کارشناسی پرستاری و مراقب سلامت علاوه بر آموزش به اعضای خانواده و خود بیمار، نظارت های حضوری و غیرحضوری خود را در زمان درمان در منزل خواهند داشت.

 کوشکی گفت: در صورتی که اجرای این طرح مورد تأیید کمیته ی تخصصی قرار گیرد به زودی در شهر خرم آباد به صورت پایلوت آغاز می شود.

او همچنین در خصوص آزمایشگاه های جدید تشخیص کرونا تصریح کرد: آزمایشگاه تشخیصی کووید 19 در شهرستان دورود به زودی راه اندازی می شود.

کوشکی گفت: مکان و تیم کارشناسی این آزمایشگاه آماده اند و تجهیزات مورد نیاز آن نیز در حال خریداری هستند.

او بیان کرد: این آزمایشگاه پس از راه اندازی نمونه های مراکز غربالگری و بیمارستان های شهرستان های دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز را پوشش خواهد داد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان ابراز امیدواری کرد این آزمایشگاه نهایتا  تا اواسط آذرماه آماده ی بهره برداری شود.

کوشکی یادآورشد: با دو آزمایشگاه خصوصی در خرم آباد برای پوشش بخشی از نمونه ها به توافق رسیده ایم.

به گفته او  نمونه های این آزمایشگاه ها برای تأیید انستیتو پاستور در حال بررسی است و اگر مشکلی خاصی نداشته باشند طی روزهای آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: