به گزارش برنا، اکبر بهنام جو در جریان بازدید از نیروگاه سبلان اردبیل اظهار کرد: تا بحال این نیروگاه ۹۵۰ مگاوات تولید برق داشته که با اتمام فازهای دوم و سوم این پروژه ۴۶۰ مگاوات تولید برق افزایش می یابد و به شبکه سراسری وصل می شود.

وی با بیان اینکه این نیروگاه زیرساخت مطمئن برای استان است افزود: برای سرمایه گذاری آتی در قالب صنایع کوچک، بزرگ موًثر خواهد بود و در تامین برق شهرک ها و نواحی صنعتی هیچ مشکلی متوجه استان نمی شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در حال حاضر کل پروژه بالای ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد که کل پروژه در سال اینده به بهره برداری می رسد.

اکبر بهنام جو بیان کرد: قرارگاه خاتم الانبیا پروژه های خوبی را در سطح استان شروع کرده و تا کنون حدود۳۵پروژه را یا انجام داده و یا درحال اجرا است که یکی از مجموعه هایی است که توانایی انجام بزرگترین پروژه ها را دارد.

در این بازدید سردار سعید محمد نیز اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم  ۲۸۵ پروژه مهم زیر بنایی در مناطق مختلف کشور در دست اجرا دارد و به طور متوسط  هر هفته یک پردژه را اماده بهره برداری می کند.

وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم بیشتر کار پیمانکاری انجام انجام می دهد و گاهی کار سرمایه گذاری نیز مثل نیروگاه سبلان اردبیل که برای کشور و منطقه مفید خواهد بود انجام می دهد.

 سعید محمد با اشاره به اجرای ۳۵ طرح مهم عمرانی وزیر بنایی استان اردبیل به همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت:گام نخست طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل با ظرفیت تولید ۱۶۰ مگاوات تا یک ماه دیگر و گام‌های دوم وسوم این طرح مهم ملی در خرداد وشهریورماه سال آینده به بهره برداری می رسد و ظرفیت تولید این نیروگاه از ۹۵۰ مگاوات به ۱۴۴۰ مگاوات خواهد رسید.

گفتنی است فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به منظور بازدید و کلنگ زنی پروژه های در دست اقدام و یا شروع عملیات اجرایی به استان اردبیل سفر کرده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: