به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ سرهنگ محمدحسین تقی‌پور افزود: مجموعه‌ جهیزیه کامل بین خانواده‌های کم‌برخوردار شهرستان دامغان برای هر نوعروس شامل بیش از ۱۰ قلم کالای اساسی و جمع کل جهیزیه های توزیع شده دارای ارزش هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است.

وی ارزش هر مجموعه جهیزیه را ۲۰۰ میلیون اعلام کرد و گفت: یخچال، گاز، فرش، ماشین لباسشویی،جارو برقی، سرویس خواب، لوازم برقی و ظروف آشپزخانه، از جمله کالاهای موجود در مجموعه جهیزیه‌ها است.

تقی‌پور بیان کرد: آخرین مرحله جهیزیه نیز به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) و هفته بسیج، شامل هفت مجموعه جهیزیه اهدا شد. 

وی اظهار داشت: به منظور تحقق رونق تولید و حمایت از تولید داخلی، تمامی کالاهای موجود در این اقلام از اجناس ایرانی و تولید داخل کشور است.

وی ادامه داد: هزینه این جهیزیه‌ها با کمک گروه جهادی بسیج سازندگی سپاه ناحیه دامغان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و کمک خیران تامین اعتبار شده است.

تقی‌پور خاطر نشان کرد: تامین کمک هزینه جهیزیه به زوج‌های نیازمند یکی از برنامه‌های سپاه است که با هدف اجرای سنت پسندیده ازدواج و توسعه فرهنگ ازدواج آسان انجام می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: جامعه هدف نوعروسان نیازمند از طرف کمیته امداد، بهزیستی و پایگاه‌های بسیج محلات شناسایی و معرفی شدند.

شهرستان دامغان دارای ۱۸ قشر، ۱۰۷ پایگاه بسیج و ۳۰ هزار بسیجی سازمان یافته است.

این شهرستان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: