به گزارش خبرگزاری برنا؛ "فرامرز رمضانی" معاون اداری و پشتیبانی اداره‌کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در بازدید از مهمانشهر یادشده و در نشست با فرماندار و تعدادی از مسوولان شهرستان افزود: در طرح‌های سال آینده، بودجه از طریق سازمان بین‌المللی تامین و میزان مورد نیاز  اعتبار تخصیص و طرح پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نیازهای مهمانشهر منطقه از طریق ستاد و اداره‌کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور پیگیری می‌شود ،خاطرنشان کرد: همکاری و پیگیری مسوولان استان یزد و مهریز برای بهره‌برداری از این محل جدی است و تاکنون اقدام‌های خوبی با همدلی جمعی صورت گرفته است .

همچنین "سعید پرویزی" مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد گفت: فاز اول مهمانشهر مهریز در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار برای اسکان ۴۰۰ خانوار پیش بینی شده است که تاکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پرویزی افزود: تمامی امکانات یک مجموعه شهری در مهمانشهر مهریز تعریف شده است و ساکنان آن به بهترین نحو ممکن به همه امکانات و خدمات از جمله آموزشی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی دسترسی خواهند داشت.

در ادامه این نشست "رضا زارعزاده" فرماندار مهریز ۲۵ خرداد ماه امسال به ایرنا گفته بود: ۱۰ هکتار زمین برای ساخت مهمانشهر و اسکان شهروندان خارجی مقیم این شهرستان اختصاص یافت که به تدریج و بر اساس مقررات و قانون نسبت به آماده‌سازی زمین و ساخت آن اقدام می‌شود.

زارع‌زاده با اشاره  به اینکه ساماندهی اتباع خارجی از جمله مطالبات مهم مردم منطقه است، افزود: با تحقق این امر مهم و رسیدگی به خواسته ها و مطالبات مردمی، کار نظارت مستمر و رعایت مقررات در منطقه با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: