به گزارش خبرگزاری برنا؛ "محمدعلی طالبی" استاندار یزد در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار که در کتابخانه مرکزی یزد و با پخش همزمان مجازی برگزار شد، افزود: در محدودیت‌های ایجاد شده به واسطه کرونا شاهد گسترش کسب و کارهای زیادی نیز هستیم که عمدتا فعالیت‌های مجازی دارد لذا باید زمینه‌ای ایجاد شود که بدون حضور مردم و به صورت اینترنتی همه کتاب‌ها در دسترس اقشار مختلف قرار گیرد.

وی ادامه داد:ا در استان آمادگی داریم با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی یزد برای ایجاد چنین زمینه و فضایی که فعالیت غیرحضوری کتابخانه‌ها باشد، هرگونه همکاری  را داشته باشیم و این حرکت ارزشمند انجام شود.

رییس انجمن نهاد کتابخانه‌های عمومی یزد با تشکر از کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی استان که دارای عملکرد موفقی است، گفت: یزد دارای ظرفیت ‌های بسیار خوبی به ویژه در زمینه فرهنگی است ، امیدواریم شاهد موفقیت بیشتر در زمینه کتاب و کتابخوانی باشیم.

طالبی ادامه داد: به دلیل محدودیت‌های کرونایی زمینه ای بوجود آمده است که اعضای خانواده ها بیشتر در کنار هم هستند و از کتاب می‌توان بیشتر استفاده کرد لذا فرصتی ارزشمند است که از تهدیدهای به وجود آمده  در دستور کار نهادهای فرهنگی و نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار گیرد تا با استفاده از فضای مجازی زمینه دسترسی بیشتر مردم فراهم شود.

استاندار یزد با تشکر از دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اظهار کرد: بعد از سال‌ها بلاتکلیفی و با حمایتی که صورت گرفت و با پیگیری های مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان ،  تکمیل کتابخانه مرکزی شهر یزد به عنوان بزرگترین پروژه فرهنگی چهل ساله جمهوری اسلامی به اتمام رسید و اسفند ماه سال گذشته تحویل شد و در اولین فرصت شاهد افتتاح و حضور مردم در این کتابخانه باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: