به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، سرهنگ محمد نادربیگی ،اظهار کرد: در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر فعالیت اعضای یک باند جعل و کلاهبرداری در امر سند سازی و جعل اسناد و مدارک هویتی جعلی در شهرهای تهران و کرج، تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تحقیقات در این خصوص را آغاز کردند.

وی گفت: تحقیقات پلیسی در این خصوص ادامه داشت تا این که یک فقره پرونده سرقت از کلانتری 30 اسلام آباد به این پلیس ارجاع و محرز شد متهمان دستگیر شده همان اعضای باند پرونده کلاهبرداری هستند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: متهمان تحت بازجویی های کارآگاهان در ابتدا منکر هرگونه جرمی شدند اما در مواجهه با اسناد و مدارک موجود به جرم خود مبنی بر 20 میلیارد ریال جعل و کلاهبرداری با استفاده از اسناد جعلی و با شگردهای متقلبانه اعتراف کردند.

این مقام انتظامی گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان اسناد و مدارکی بالغ بر 40 فقره اسناد جعلی اعم از سند ملکی، تعدادی مهر ثبت احوال، مدارک شناسایی و دسته چک جعلی کشف شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 5 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند، گفت: با توجه به اینکه وقوع جرایم متهمان بیشتر در شهرهای تهران و کرج بوده آنها برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: