به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، خلیل رنجبر صبح امروز در سومین جلسه شورای راهبری مدیران مدارس و مراکز با نیازهای ویژه استان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: آموزش همه دانش آموزان بر اساس امکانات موجود مهم ترین وظیفه آموزش وپرورش است.

وی با بیان اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوتی را نسبت به سال های تحصیلی گذشته تجربه کردیم، گفت: معلمان در این شرایط بیشتر از گذشته تلاش و فعالیت کردند تا بستر آموزشی مناسب را برای دانش آموزان فراهم کنند.

رنجبر در ادامه با اشاره به 5 پروژه آموزشی، پرورشی وتوانبخشی در دست ساخت آموزش وپرورش استثنایی استان در شهرستانهای سنندج،سقز ومریوان گفت : به دنبال بسط و گسترش عدالت آموزشی هستیم که این مهم در همه ابعاد آموزش و پرورش از جمله ساخت فضاهای آموزشی مناسب برای دانش آموزان مد نظر است.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان عنوان کرد: در راستای جبران کمبود فضاهای آموزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه استان، سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور تمهیدات ایجاد 7 مرکز آموزشی، پرورشی وتوانبخشی و 7 مرکز مشکلات ویژه یادگیری را در استان فراهم کرده است.

رنجبر ادامه داد: بر اساس آمارهای جهانی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کودکان به نحوی دارای مشکلات جسمی، حسی یا رشدی هستند، تشخیص به موقع این کودکان علاوه براینکه می تواند از بروز و تشدید معلولیت ها در آن ها جلوگیری کند ، در رفع مشکلات آموزشی آنان نیز موثر است .

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان افزود: تا کنون 20 دستگاه تبلت با مشارکت خیرین واستفاده از برنامه خدمات حمایتی،توانبخشی ودرمانی برای دانش آموزان بی بضاعت مناطق کم تر برخوردار تهیه ودر اختیار آنها قرار گرفته است.

رنجبر با بیان اینکه یک میلیارد و  500میلیون ریال بابت خدمات حمایتی به استان اختصاص داده شده از مدیران مدارس با نیازهای ویژه استان خواست نسبت به ثبت پرونده های درمانی دانش آموزان متقاضی در سامانه بهداشتی و ارسال آن به اداره آموزش وپرورش استثنایی استان در اسرع وقت اقدام کنند.

در ادامه این جلسه مدیران مدارس و مراکز مشکلات ویژه یادگیری شهرستان مریوان گزارشی از عملکرد، دستاورد وموفقت های یک سال گذشته حوزه خود را ارائه دادند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: