به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، افشین تحفه‌گر افزود: طرح پائیزه کتاب در استان خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد مقدس همزمان با هفته کتاب از ۲۴ آبان ماه آغاز شد و تا ۳۰ آبان ماه ادامه یافت.

وی اضافه کرد: در این دوره با مشارکت گسترده مردم کتابخوان و فرهیخته استان، خراسان رضوی به عنوان یکی از فعال‌ترین و  پرفروش‌ترین استانهای کشور برای پنجمین دوره پیاپی معرفی شد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:  ۸۵ کتابفروشی از سراسر استان خراسان رضوی در این دوره از طرح شرکت کردند که از این تعداد۶۳ کتابفروشی مربوط به مشهد و ۲۲ کتابفروشی مربوط به شهرستانها بود.

تحفه گر افزود: یارانه اختصاص یافته به خراسان رضوی در طرح پاییزه فروش کتاب با توجه به استقبال مردم در دوره های پیشین این طرح و همچنین همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد به پنج میلیارد و ۲۹۹ میلیون ریال رسید.

وی ادامه داد: از این میزان، چهار میلیارد و ۷۰۶ میلیون و ۸۷۱ هزار ریال آن در طول طرح پاییزه کتاب مصرف شد و در کل، فروش استان در این طرح آمار بی نظیری در حوزه کتاب و کتابخوانی بوده است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: طرح فروش پاییزه کتاب خراسان رضوی بر خلاف طرح‌های قبلی زمان کوتاه‌تری داشته است و کتابفروشان امید دارند با توجه به استقبال و نیاز مردم این طرح تمدید شود.

تحفه گر افزود: با توجه به شرایط ۲ هفته تعطیلی که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا از این هفته اعمال می‌شود و پیشنهاد کتابفروشی ها، پیگیر تمدید طرح پاییزه کتاب پس از روزهای تعطیلی هستیم و در این‌ زمینه با موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و شهرداری مشهد رایزنی شده که امید است اجرای طرح مزبور بعد از این تعطیلات تمدید شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: