به گزارش خبرگزاری برنا استا البرز، مهدی حاجی قاسمی با اشاره به اهمیت پروژه بزرگراه شمالی کرج، اظهار کرد: با رسیدن بزرگراه همت به کرج، خودروها برای دسترسی به مناطق مختلف این شهرستان دیگر نیاز نیست به مرکز شهر و از خیابان های اصلی تردد کنند.

وی با اشاره به جزئیات مسیر این پروژه، ادامه داد: بزرگراه شمالی کرج پس از خط ۴ حصار آغاز شده و با طی دو کیلومتر مسافت به تقاطع طالقانی می رسد.

عضو شورای شهر کرج توضیح داد: پس از تقاطع طالقانی با گذر از تقاطع ارس و عملیات کوه بری به یک تقاطع روگذر در محدوده انرژی اتمی می رسد سپس بعد از عبور از تقاطع شهرداری به آتشگاه می رسد و پس از پل دره آتشگاه از اراضی باغستان غربی عبور و به تقاطع مسیر خوارزمی متصل می شود.

حاجی قاسمی همچنین افزود: بعد از خوارزمی مسیر از اراضی سپاه گذر خواهد کرد تا به تقاطع غیر همسطح در محدوده شهرک صنعتی برسد. از آن پس مسیر تا تقاطع انتهای بزرگراه شمالی - جنوبی امتداد یافته و در تقاطع انتهایی پروژه با بزرگراه کرج - قزوین در نزدیکی بهشت سکینه تلاقی می کند.

وی همچنین تاکید کرد: امیدواریم تا پایان سال حدفاصل بلوار طالقانی تا بلوار خوارزمی از این پروژه به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون عمران، ترافیک و حمل و نقل شهری شورای شهر کرج با اشاره به آخرین وضعیت این پروژه، گفت: پروژه بزرگراه شمالی کرج تا کنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امیدواریم با حمایت بیشتر دولت و تزریق منابع مالی هر چه زودتر به سرانجام برسد.

حاجی قاسمی با بیان اینکه شهرداری کرج برای امسال اجرای ۲۸ پروژه را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: امیدواریم ۸۰ درصد این پروژه های نیمه تمام یعنی بیش از ۲۰ مورد از آنها تا پایان سال به بهره برداری برسند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: