به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ فرمانده انتظامی استان سمنان، از اجرای طرح ویژه پلیس امنیت اقتصادی و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال خبر داد.

سردار عبدالله حسینی تصریح کرد این کالاها شامل اشیاء باستانی، زغال تاغ و سایر فرآورده‌های جنگلی، سیگار قاچاق، موتورسیکلت سنگین، لوازم خانگی، لوازم جانبی موبایل، و سموم کشاورزی بود.

رئیس پلیس فتا استان سمنان نیز به شهروندان استان هشدار داد: با شروع موج سوم کرونا مردم مراقب فروش مواد بهداشتی تقلبی در فضای مجازی باشند.

سرهنگ‌ حسین صادقی گفت: این روزها با شیوع موج سوم بیماری کرونا و شروع فصل پاییز استفاده از اقلام بهداشتی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در جامعه افزایش یافته و امکان تهیه و خرید انواع و اقسام این محصولات بهداشتی توسط مردم در فضای مجازی فراهم شده است.

وی افزود: به تازگی برخی کلاهبرداران سایبری با سوء استفاده از شرایط خاص موجود در جامعه و ناآگاهی برخی کاربران، به فروش بسته های اقلام بهداشتی تقلبی و فاقد مجوز با قیمت ارزان در برخی کانال ها و گروه‌های شبکه های اجتماعی اقدام می کنند.

صادقی ادامه داد: افرادی که در شبکه‌های اجتماعی به تبلیغات فروش اقلام و بسته های بهداشتی اقدام می‌کنند قابل اعتماد نیستند، چراکه اکثر بسته ها تقلبی و فاقد مجوزهای مربوطه است.

وی با بیان اینکه تولید و عرضه محصولات دارویی ‌و بهداشتی باید با مجوز و تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تحت نظارت سازمان غذا و دارو باشد، تاکید کرد:‌ فروش هرگونه داروی مجاز و غیرمجاز در فضای مجازی ممنوع است و شهروندان نیاز اقلام بهداشتی و دارویی خود را از مبادی مجاز و قانونی مانند داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مجاز عرضه تجهیزات پزشکی تهیه کنند، تا در دام شیادان اینترنتی قرار نگیرند.

رییس پلیس فتا استان سمنان به کلاهبرداران سایبری هشدار داد: بر اساس قانون خرید و فروش محصولات دارویی در فضای مجازی عملی مجرمانه است و این پلیس با قانون‌شکنانی که در فضای مجازی به تبلیغ و فروش کالا به صورت غیرقانونی اقدام کنند، برابر قانون رفتار خواهد کرد.

شهروندان در صورت مواجه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات برخط و بر خط این پلیس بهره‌مند شوند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: