به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ خدابخش عرب روز چهارشنبه با اشاره به رونق صادرات محصولات کشاورزی سمنان در هفت سال گذشته به رسانه ها عنوان کرد: برای حفظ و تقویت این روند رو به رشد، تسهیلات ویژه صادرات پیش بینی شده و می‌تواند در اختیار صادرکنندگان محصولات بخش کشاورزی در استان سمنان قرار گیرد. 

وی با بیان اینکه محدودیت خاصی برای پرداخت تسهیلات ویژه صادرات محصولات کشاورزی در استان سمنان وجود ندارد تأکید کرد: این تسهیلات با نرخ سود ۱۴.۵ درصد به متقاضیان این بخش پرداخت می‌شود. 

به گفته معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، تسهیلات ویژه صادرات محصولات کشاورزی در این استان، با مشارکت و همراهی بانک‌های کشاورزی و توسعه صادرات استان سمنان و بر اساس ضوابط و شرایط نظام بانکی پرداخت می‌شود. 

عرب با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۰ نوع از محصولات کشاورزی استان سمنان به ارزش حدود ۳۰ میلیون دلار به دیگر کشورها صادر شد تصریح کرد: امید است با پرداخت تسهیلات و رفع سایر موانع پیش روی صادرکنندگان محصولات کشاورزی در استان، هدف امسال محقق شود.

 وی با اشاره به بیشترین محصولات کشاورزی صادر شده از استان سمنان گفت: پسته، انگور، خربزه، کرک و موی بزی، از عمده‌ترین محصولات کشاورزی صادر شده از مبدأ استان سمنان بود.

استان سمنان ۱۹۸ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی با حدود ۴۵ هزار بهره‌بردار در بخش‌های مختلف کشاورزی دارد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: