به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، آیت الله سید محمد شاهچراغی روز شنبه ابراز داشت: راه شهید فخری زاده ادامه دارد و اقدام های سخیف دشمن تنها جوانان نخبه ایرانی را مصمم‌تر و ثابت قدم‌تر می‌کنند.
امام جمعه سمنان افزود: دشمن درصدد ضربه زدن به کشور از طریق شهادت مدیران بزرگ است و دشمنان تاکنون تعدادی از دانشمندان هسته‌ای ایران را ترور کردند و شهادت شهید فخری‌زاده آخرین ترور نخواهد بود و باید هوشیار بود.
وی بیان کرد: برای جلوگیری از وقوع چنین حوادث دلخراش و زذیلانه باید از مدیران کشور حراست قوی به عمل آید.
آیت‌الله شاهچراغی تصریح کرد: دنیا جنایت دشمنان در شهادت مظلومانه شهید صنعت دفاعی کشور را محکوم کرد.
وی خاطر نشان کرد: اسلام ۱۰۰ درصد با ترور مخالف است و پیامبر اکرم(ص) حتی برای دشمنان نیز اجازه ترور ندادند و همواره برخورد با مجرم برابر با قانون مدنظر دین ما مسلمانان است.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان اضافه کرد: عوامل جنایت شهادت محسن فخری زاده باید شناسایی شوند و با اشد مجازات با آن ها برخورد شود.
وی اظهار داشت: دست های پشت پرده در خارج از کشور در شهادت مظلومانه شهید فخری زاده باید شناسایی و با آن ها برخورد شود تا دشمنان سرجایشان بنشینند.
امام جمعه سمنان گفت: ملت ایران نمی تواند از شهادت مدیر شایسته برتابد و خواستار برخورد و اشد مجازات عوامل ترور مدیر و خدمتگزار عرصه علمی- پژوهشی و دفاعی کشور است.
تروریستهای بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.
به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: