به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، عزیزالله شهبازی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با قدردانی از تلاش های شبانه روزی اعضای ستاد کرونا و گرامیداشت یاد و خاطره سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، افزود: نام این شهید بزرگوار از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در جبهه مقاومت می درخشد، امید است بتوانیم راه این بزرگوار را ادامه دهیم.

وی افزود: با ارتباط بسیار نزدیک با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی البرز و همچنین کمیته های مختلف ستاد مقابله و اتحاد و انسجامی که بین مردم و مسئولان بود، البرز در راستای مقابله با کرونا ورود جدی کرد و نتایج خوبی نیز حاصل شد.

استاندار البرز اضافه کرد: روز گذشته از چند حوزه سپاه پاسداران در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی بازدید داشتیم، نیروهای بسیجی تلاش های مجاهدانه ای انجام می دهند و حتی با کمترین امکانات، نرم افزارهای بسیار خوبی نیز برای مقابله با کرونا طراحی کرده اند، که باید این تلاش ها به سمع و نظر مردم برسد.

وی گفت: تلاشگران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در البرز، آمارهای دقیقی از محله های استان داشته اند و از این اطلاعات را می توان در حوزه های مختلف بهره داری کرد.

شهبازی افزود: این طرح را سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز در اسفند ماه سال گذشته مطرح کردند که به جد پیگیری و اجرایی شد.

وی عنوان کرد: نیروی انتظامی استان نیز تلاش های بسیاری داشته اند و برای اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی همراهی بسیار خوبی دارند.

استاندار البرز گفت: باید برای نصب دوربین های درون شهری برای بهره برداری انتظامی، امنیتی و ... از سوی شهرداری های استان اقدامات لازم صورت گیرد.

وی افزود: البرز با 32 میلیون مسافر ورودی رتبه اول کشور را دارد این آمار بیانگر آن است که سکونتگاه و محل تردد افراد بسیاری از سراسر کشور در البرز است.

شهبازی با بیان اینکه پایه بودجه بندی در البرز ضعیف بوده و اکنون نیز با رشد جمعیت و مهاجرت تناسب ندارد. گفت: این گونه بنظر می رسد که جمعیت البرز از 3 میلیون و 700 هزار نفر فراتر رفته و بر این اساس نیازمند اعتبارات متناسب با جمعیت برای ارتقاء سرانه های درمان و آموزش و .. است.

وی افزود: تمامی شهرستان های البرز به جز کرج در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند و کرج نیز نارنجی است و همچنان محدودیت تردد از 9 شب تا 4 صبح برقرار است.

استاندار البرز گفت: استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه منتظر قائم ممنوع است چراکه این امر توسط رییس جمهور محترم مطرح شد چراکه استفاده از مازوت  وارونگی هوا را تشدید می کند و این امر نیز در اپیدمی کرونا موثر است.

وی افزود: در خصوص تولید واکسن نیز هر دو گزینه ای که مطرح است در استان البرز مستقر هستند و در این راستا تمامی مدیران همراهی کردند.

شهبازی گفت: علی رغم اینکه البرز و تهران الگویی مشترک داشتند ولی با برنامه ریزی های صورت گرفته و همراهی مردم و اصناف، البرز از پایتخت فاصله گرفت و روند کاهش شیوع کرونا با سرعت بیشتری طی می شود.

وی در پایان افزود: البرز در راستای پذیرش بیماران غیر این استان نیز پیشتاز است و بسیاری از بستری های بیمارستان ها از استان های همجوار هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: