دومین نشست کارگروه مد و لباس استان یزد در سالجاری با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این کارگروه در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ در این نشست "مجید جوادیان زاده" مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس کارگروه مد و لباس استان ضمن تشریح موارد و ظرفیت های خوبی که در آیین نامه کارگروه وجود دارد, گفت: چنانچه همه دستگاهها ملزم به رعایت این قوانین که مصوب مجلس شورای اسلامی است باشند,به نتایج خوبی در حوزه مد و لباس خواهیم رسید.

جوادیان‌زاده شناسایی و معرفی هنرمندان فعال در حوزه مد و لباس را یک از وظایف این کارگروه دانست و گفت: تاکنون این مهم در قالب بانک اطلاعات هنرمندان مد و لباس انجام شده اما نیاز به تکمیل و بازنگری بیشتر در این حوزه وجود دارد.

وی همچنین شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری برنامه های بیشتر در این حوزه در سالجاری را یک از معضلات سال 99 عنوان کرد و ادامه داد :با وجود همه این موارد, شرایط جدیدی برای برگزاری رویدادهای مختلف در فضای مجازی فراهم شد.

این کارگروه که با هدف جمع بندی و ارائه گزارش فعالیتهای انجام شده در سال 99 برای برنامه ریزی بهتر در سال 1400 در حوزه مد و لباس برگزار گردید؛ در نهایت به تصویب  مشارکت بیشتر همه ادارات و ارگانهای عضو کارگروه برای دریافت نتیجه بهتر به پایان رسید.

لازم به ذکر است کارگروه مد و لباس کشور طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 85 به تصویب رسید و در استانها به ریاست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور نمایندگانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ,اداره کل آموزش و پرورش,اداره کل صنعت,معدن و تجارت,صداو سیمای مرکز استان و دونفر از نمایندگان صنوف طراحان و تولید کنندگان پارچه و لباس و یک نفر به انتخاب مجمع نمایندگان در استان برای برنامه ریزی و تصمیم گیری در انجام بهتر برنامه های حوزه مد و لباس تشکیل می گردد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: