به گزارش خبرگزاری برنا؛ "محمدحسین رحیمی‌زاده" معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره‌کل دادگستری یزد روز سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخابات استان به اهمیت رعایت قانون در جامعه به خصوص در این رخداد پیش‌رو اشاره کرد و افزود: نامزدهای انتخابات باید نشانی صفحه و کانال‌های خود را در فضای مجازی به ستاد اعلام کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت نامزدهای انتخابات در فضای مجازی با دریافت کد شناسایی الکترونیکی امکان‌پذیر است، ادامه داد: در این خصوص با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد ، جلسات توجیهی و آموزشی در خصوص باید و نبایدها در این حوزه برای مدیران کانال‌ها و گروه‌ها برگزار می‌شود.

این مسوول قضایی یزد خاطرنشان کرد: نامزدهایی که در فضای مجازی مایل به فعالیت و تبلیغات هستند باید طبق مقررات ستاد در راستای ساماندهی، نظارت و استفاده صحیح از فضای مجازی، کد شناسایی الکترونیکی را از طریق سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کنند.

رحیمی‌زاده با قدردانی از همه افرادی که تابع مقررات هستند، یادآور شد: جرایم و تخلفات مربوط به فضای مجازی مثل تبلیغات زود هنگام به ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخابات اعلام می‌شود  و در مرحله اول پیشگیری و تذکر و در مرحله بعد اقدام لازم قانونی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طراحی و اختصاص مکان‌هایی برای تبلیغات نامزدهای انتخابات از سوی شهرداری‌ها پیش‌بینی می‌شود، گفت: همکاری مردم و نامزدها و فعالیت در چارچوب مقررات موجب برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و قانونمند می‌شود و همه باید پایبند وظایف خود باشند.

همچنین مدیرکل بازرسی استان یزد با بیان اینکه قانون وظایف همگان را در برگزاری انتخابات دقیقا مشخص کرد، گفت: این اداره کل در چارچوب قانون بر همه تخلفات سوء استفاده از اموال و امکانات دولتی و عمومی و موقعیت شغلی نظارت می‌کند

حجت‌الاسلام اکبر طالبی چاهوکی در این نشست با تشکر از همه افرادی که فقط در مسیر قانون حرکت می‌کنند به اهمیت رعایت قانون اشاره کرد و افزود: در این راستا هشدارهای لازم، تذکر و آموزش‌ها به مدیران دولتی و مدیران دستگاه‌های غیر دولتی اعلام شد.

همچنین رییس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی  یزد گفته بود: عوامل برگزاری این رخداد مهم سال ۱۴۰۰ هجری شمسی طبق قانون وظایف مربوطه را برای برگزاری هرچه باشکوه تر آن و تشویق مردم به حضور گسترده در شعبه های اخذ رای عمل می کنند .

 محمدرضا صباغیان بافقی دوشنبه شب در نشستی با اعضای هیات نظارت شهرستان مهریز افزود: رعایت دقیق مقررات در تمامی مراحل برگزاری انتخابات موجب دلگرمی مردم و حضور پرشور آحاد جامعه در این عرصه می‌شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان، ۲۸ خردادماه امسال در کشور برگزار می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: