به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، در این مراسم که صبح امروز یکشنبه برگزار شد استاندار البرز این اقدام را تحول بزرگی در راستای حفاظت و حراست از اراضی ارزشمند کشاورزی استان دانست.

عزیزالله شهبازی ادامه داد: البرز به دلایل متعددی دارای اراضی ارزشمندی است که همواره در معرض تصرف و تغییر کاربری غیر مجاز قرار دارد.

وی در ادامه گفت: طی سال های اخیر تغییرات بسیاری در بافت باغشهری این استان رخ داده که البته در 2 سال گذشته بنده به دلیل حساسیت هایی که در جهت حفظ این اراضی ارزشمند برای مردم داشتم، اجازه هیچ گونه تغییر کاربری غیرمجاز را ندادم و با بسیج مجموعه مسئولان مربوطه با این پدیده به شدت مقابله کردم.

وی افزود: بار اولی که این طرح توسط تیم تحقیقاتی جوان البرزی توضیح داده شد استقبال کردم و جهت عملیاتی شدن آن اعلام حمایت و آمادگی کردم.

استاندار البرز گفت: باید از نیروی تفکر جوانان نخبه، بیشتر بهره برداری کنیم چراکه در دنیای امروز علم، تحقیقات و فناوری پیشتاز است و ضرورت دارد که ما در این جریان همراه شویم و با اعتماد به جوانان، مسیر توسعه و پیشرفت را با سرعت بیشتری طی کنیم.

وی افزود: در این راستا دستگاه محترم قضا در استان نیز استقبال کرده و برای بهره برداری از این سامانه با جهاد کشاورزی همراه می شود و همچنین شهرداری ها نیز می توانند روند نظارت و بازرسی ساخت و سازهای غیرمجاز را تسریع کنند.

شهبازی گفت: با استفاده از این سیستم نیروی انسانی کمتری دخیل خواهند بود و سیر رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز با سرعت بالاتری مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: امید است این سامانه هوشمند بزودی در سراسر کشور مورد استفاده قرار گیرد تا هر چه زودتر مانع رشد ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری های غیرمجاز باشیم.

لازم به ذکر است سیستم رصد و پایش هوشمند تغییر کاربری اراضی کشاورزی  به پیشنهاد رییس سازمان جهاد کشاورزی البرز، حمایت و تامین اعتبار از سوی استاندار البرز و توسط جوانان نخبه شرکت دانش بنیان کشت یار  ساخته شده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: