به گزارش برنا آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در نشست بررسی مشکلات ارتباطی منطقه آزاد ماکو  که با حضور معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی برگزار شد،بیان کرد: امروزه با توجه به توسعه اقتصاد دیجیتال، نقش منطقه آزاد ماکو در توسعه اقتصاد استان بعنوان بزرگترین منطقه آزاد ایران و ظرفیت همسایگی با سه کشور بی بدیل است و در این راستا تلاش می کنیم اپراتورها سرمایه گذاری بیشتری برای توسعه ارتباطات شهری این منطقه در برنامه داشته باشند.  

جلیلی نژاد افزود:با توجه به میانگین درصد توسعه ارتباطات روستایی در استان، شهرستان ماکو در شرایط مناسبی قرار دارد و در صورت تامین تجهیزات تلاش می کنیم وضعیت را بهبود ببخشیم.

مدیر کل ارتباطات با تشریح اقدامات صورت گرفته تصریح کرد:در راستای پوشش اینترنت همراه در روستاهای این منطقه، ایجاد،ارتقاء و راه اندازی یک سایت همراه اول در پلدشت،چهار سایت همراه اول و یک سایت ایرانسل در چالدران، یک سایت ایرانسل در شوط و دو سایت همراه اول و دو سایت ایرانسل در ماکو از جمله اقدامات اخیر در توسعه شبکه ارتباطی و دیتای ۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار منطقه است.

وی افزود:ارتقاء و راه اندازی ۱۱سایت  روستایی در این چهار شهرستان در حال اجراست و ارتقاء ۳۲ سایت روستایی را نیز در برنامه توسط اپراتور همراه اول قرار دارد که اعتبار این موارد از محل اعتبارات طرح USO (طرح توسعه ارتباطات روستای)تامین شده است.

در ادامه مشکلات مربوط به عدم پوشش ارتباطات سیار و سرویس های درخواستی شرکت های مستقر در منطقه آزاد ماکو بررسی و تصمیمات لازم برای رفع آنها اتخاذ شد.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: