به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، شادی حاضری اظهار کرد: استان البرز از ظرفیت های بالایی در زمینه صنایع دستی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه البرز صنایع دستی شاخصی دارد که از توان عرضه در سطح منطقه و بازارهای بین المللی برخوردار است، گفت: باید فرصتی فراهم شود تا این محصولات در قالب برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی معرفی شوند.

رئیس کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق البرز افزود: استفاده از ظرفیت فعالان بخش خصوصی در زمینه تقویت بازار صادراتی صنایع دستی استان اهمیت بالایی دارد، کمااینکه در حال حاضر صنایع دستی ماند سفال و سرامیک البرز در سطح نمایشگاه های خارجی هم نمایش داده می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز شاهد کم شدن سطح واردات صنایع دستی بوده ایم، اما از طرفی تحت تاثیر شیوع کرونا فعالیت کارگاه های صنعتی در داخل کشور هم مدتی با تعطیلی همراه بود که امیدواریم با بسته های حمایتی چرخه تولیدی این کارگاه ها دوباره رونق یابد.

حاضری با تاکید بر اینکه کرونا آسیب زیادی به بسیاری از کسب و کارها در حوزه صنایع دستی و گردشگری وارد کرد، گفت: باید راهکارهای حمایتی در قالب اعطای تسهیلات به کارگاه ها و مجموعه های فعال صنایع دستی در نقاط مختلف کشور از جمله البرز پایه ریزی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: صنایع دستی استان البرز از ظرفیت بالایی برای رشد مقاصد بازارهای هدف صادراتی به ویژه ارائه در سطح خاورمیانه  و کشورهای حاشیه خلیج فارس برخوردار است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: