به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، اقبالی فرماندارنیر در آئین تجلیل از پیشکسوتان ، مربیان ، قهرمانان ورزشی نیرکه با حضور مسئولان و ورزشکاران نیری در محل سالن ورزشی تختی مجموعه ورزشی برادران شهید صوابی نیربرگزا شده بود ، اظهارداشت:30 میلیارد رسال اعتبار برای بخش ورزش شهرستان ینر اختصاص یافته و احداث سه باب زمین چمن مصنوعی مینی‌فوتبال در روستاهای ویرثق، قره‌شیران و بوسجین در اولویت قرار دارد.

وی به تکمیل خوابگاه ورزشی شهرستان اشاره کرد و گفت: خوابگاه ورزشی شهرستان نیر در حال احداث است و در تلاش هستیم امسال تکمیل و افتتاح شود.

اقبالی همچنین از تعمیر و نگهداری فضاهای ورزشی نیر و کوراییم خبرداد و افزود: این شهرستان رتبه اول سرانه ورزشی استان اردبیل را به خود اختصاص داده است.

فرماندارنیرگفت: وجود 8 سالن ورزشی سرپوشیده ، 14 زمین ورزشی روباز و سرانه ورزشی 5.2مترمربعی شاخص مثبتی در بخش ورزش در منطقه است.

وی پرداختن به ورزش قهرمانی را مهم دانست و بیان کرد: شهرستان نیر ورزشکاران بااستعداد و خلاقی دارد که توانسته‌اند در سطح کشور بدرخشند.

درادامه اینمراسم حجت الاسلام نعمتی امام جمعه نیر هم گفت: ورزشکاران جوانمردی ، مرام و منش پهلوانی را سر لوحه کار خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام نعمتی با بیان این که ورزشکاران باید بیش از پیش اخلاق و تقوا را در خود تقویت کنند، افزود: در کنار ورزش قهرمانی باید معنویت و اخلاق دینی در ورزشکار تقویت شود تا شاهد موفقیت او در میادین ورزشی باشیم.

وی یکی از نشانه‌های جامعه سالم را وجود اخلاق حسنه در آن جامعه دانست و بیان کرد: ورزش از بهترین روش‌ها برای ایجاد و تقویت اخلاق در افراد و جامعه بوده و یکی از کارکردهای مهم ورزش اشاعه اخلاق است.

درادامه آقازاده رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان نیر هم با اشاره به حضور خیری نیری درراستای کمک به ورزشکاران گفت: دکتر گوزلی اهل روستای یامچی علیای این شهرستان از100 ورزشکار ، 13 مربی و 10 ورزشکار قهرمان و نیز کارکنان زحمتکش این اداره با اهدای هدیه به مبلغ ۸۵ میلیون تومان تجلیل کرد.

درادامه خیر نیری آقای دکترمهدی گوزلی گفت: به نفرات برتر ورزشی درمسابقات استانی وکشوری جوایزی را درنظر گرفته ایم و بزودی موسسه خیریه دراین شهرستان ایجاد خواهیم کرد که بیشتر هدفمند برای اشتغال نیازمندان هزینه می شود.

درپایان مراسم از پیشکسوتان ، مربیان و قهرمانان ورزشی تجلیل بعمل آمد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: