به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، جواد کریم پور در این خصوص اظهار کرد: در نیمه نخست امسال برنامه های اعلامی از سوی سازمان استاندارد در همه شاخصهای مورد نظر محقق شده است، از طرفی رونق صدور پروانه های استاندارد نشانگر رونق تولید و افزایش امید تولیدکنندگان خراسان رضوی به توسعه کسب و کار است.  

وی با اشاره به زیرپوشش بودن بیش از هزار و ۹۵۰ واحد تولیدی در خراسان رضوی ادامه داد: با توجه به سیاحتی و زیارتی بودن خراسان رضوی بیش از ۹۰۰ واحد شهربازی و زمین بازی در سطح استان تحت نظارت کارشناسان این اداره کل است و در این خصوص طی ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۴۲۰ مورد بازرسی از مراکز تفریحی و شهربازی های استان علیرغم کرونایی بودن شرایط صورت گرفته است.  
سرپرست اداره کل استاندارد خراسان رضوی گفت: مطابق رویکرد دستگاه قضایی مبنی بر لزوم ایمن سازی اماکن عمومی، چهار هزار و ۱۸۹ مورد بازرسی آسانسور در اماکن دولتی و عمومی استان طی بازه زمانی یادشده توسط  کارشناسان استاندارد انجام شده که هزار و ۳۸۳ فقره از آنها  موفق به اخذ مجوز استاندارد شده اند.  
کریم پور  به انجام هشت هزار و ۱۰۰ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی و خدماتی خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: نمونه برداری های انجام شده به ۱۷۶ آزمایشگاه همکار و دارای گواهی نامه معتبر در حوزه های مختلف صنعت استان ارجاع شده است.  
وی اضافه کرد: طی ۶ ماهه نخست امسال ۶۷۹ فقره گواهی نامه صادراتی و ۱۹۲ فقره مجوز وارداتی صادر شده است علاوه بر این اداره کل استاندارد همه مبادی ورودی و خروجی خراسان رضوی را تحت کنترل خود دارد تا از ورود و خروج محصولات فاقد کیفیت در جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان جلوگیری شود چنانچه در همین راستا از صادرات ۲ محموله نیز به دلیل عدم رعایت موازین استاندارد جلوگیری شده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: