به گزارش برنا مازندران ، مدیرکل شیلات مازندران از فعالیت صید و صیادی در ساحل زیبای منطقه غرب استان (نوشهروچالوس،عباس آباد،کلارآباد،تنکابن ورامسر) همچنین رودخانه چشمه کیله تنکابن بازدید و از نزدیک بصورت چهره به چهره با صیادن دیدار و مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد .

مدیرکل شیلات مازندران اعمال و شمولیت قانون سخت و زیان آور برای صیادان ،کاهش ۱۰ درصدی نرخ بیمه پرداختی توسط صیادان ، اجرای طرح تعدیل و اقتصادی نمودن فعالیتهای صیادی را مهمترین مشکلات جامعه صیادی و خواسته بحق آنان برشمرد و افزود:علاوه بر مسائل فوق ، گرانی آلات و ادوات صیادی و نیز وجود صیادان غیر مجاز در دریا از دیگرمشکلات دیگر صیادان است .

وی تصریح کرد : درتلاش هستیم با تامین اعتبارات ، بخشی از مشکلات مالی شرکتهای تعاونی پره را مرتفع نمائیم .

اسحاقی تاکید کرد: از طریق شورای حفظ حقوق بیت المال و با همکاری و هماهنگی با دادستهای ساحلی استان و نهادهای انتظامی و مرزبانی استان از طریق بازرسیها و نیز مانورهای مشترک در دریا پیگیر مبارزه جدی با صیادان غیر مجاز در دریا هستیم.

مدیرکل شیلات مازندران اظهار داشت :ما حصل تکثیر و پرورش ماهی آزاد دریایی در مرکز بازسازی ذخایر آبزیان شهید باهنر کلاردشت در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ بیش از ۳۴ هزار قطعه بچه ماهی آزاد دریای خزر بود که بر اساس برنامه زمانبندی شده ۳۰ هزار قطعه در چند مرحله رها سازی خواهد شد.

وی افزود : در سطح استان ۵۴ تعاونی صیادی پره فعالیت دارند که در صید و عرضه ماهیان دریایی از لحاظ تامین بخشی از پروتئین مورد نیاز جامعه ، اشتغالزایی و درآمد نقش مهمی ایفا می‌نمایند.

اسحاقی در ادامه خاطرنشان کرد: در بازدید از برخی از جایگاههای پره استان در کنار صیدوصیادی شاهد تلاش و کوشش و مشارکت آنان در برنامه‌های بازسازی ذخایر آبزیان از طریق ایجاد استخر تکثیر طبیعی در اراضی جایگاهها بودیم که بسیار قابل توجه و تحسین است.

این مقام مسئوول با ابراز خرسندی از حضور در جمع صیادان منطقه غرب استان اظهار کرد: بعضی از تعاونیها صیادی پره استان با تغییر کومه‌ها و ایجاد بناها و ساختمان‌های مطلوب زمینه لازم را برای استفاده دو منظوره تفریحی و توریستی فراهم نمودند که این طرحها یکی از راهکارهای برون رفت از کاهش درآمد صیادان استفاده از این اماکن در فصل غیر صید با اخذ مجوزقانونی از مراجع ذیربط است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: