به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، مجتبی عبداللهی صبح امروز چهارشنبه در جلسه شورای مسکن استان اظهار کرد:ضرورت دارد گروه های فعال اجتماعی و معتمدان محلی در مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه های غیررسمی، خانه به خانه افراد را ترغیب به ثبت نام در طرح ملی مسکن کنند چراکه این طرح راهکار بسیار مناسبی برای ساماندهی این معضل است.

عبداللهی گفت: ساماندهی بافت های فرسوده و حاشیه نشینی در استان و برنامه ریزی برای مانایی و افزایش جمعیت در روستاها از جمله موضوعاتی است که در اجرای طرح ملی مسکن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تاکید دارم که باید در دوران مدیریت بنده، کارها دقیق و علمی دنبال شوند و در طرح ملی مسکن نیز خانه هایی با کیفیت و عالی بنا شود.

استاندار البرز با بیان اینکه البرز باید طی 4 سال 120 هزار مسکن ملی تهیه کند، گفت: بر این اساس این استان باید سالی 30 هزار مسکن را در این طرح تامین کرده و تحویل دهد.

وی با اشاره به اینکه سالانه به طور متوسط 90 هزار نفر به جمعیت البرز اضافه می شود، افزود: در اجرای این طرح باید چالش ها و موضوعات آینده را نیز در نظر داشته باشیم، به طوری که مسکن ملی با هدف ساماندهی مناطق حاشیه نشین و سکونتگاه های غیر رسمی باشد و تبعاتی همچون افزایش مهاجرت ها را همراه نداشته باشد.

عبداللهی گفت: در جلسه با رییس جمهور محترم و وزیر محترم راه نیز این موضوع مطرح شد که شهرداران و تمامی دستگاه های مربوطه با همراهی ویژه، ظرف مدت یک ماه پروانه ها را صادر کنند و کار وارد مرحله اجرا شود.

وی با اشاره به وضعیت شهرستان اشتهارد، افزود: خوشبختانه با توجه به روند تولید و پویایی شهرک های صنعتی اشتهارد، این شهرستان اکنون نیازمند 5 هزار نیروی کار است ولی مانعی که در این راستا وجود دارد، تامین مسکن است.

استاندار البرز گفت: ابتدا باید زیرساخت های لازم همچون آب شرب را برای شهرستانی مانند اشتهارد فراهم کنیم و سپس بخشی از طرح ملی مسکن را درآن اجرایی کنیم.

وی افزود: البرز نیاز به بازنگری در برنامه های ارتقا زیرساخت ها دارد، چراکه نباید با تفکر و برنامه های سنتی وارد عمل شویم، در دنیای امروز تکنولوژی ها و استفاده از توان و ظرفیت علمی، چاره بسیاری از مشکلات است.

استاندار البرز با اشاره به مشکل تامین آب، گفت: اگر بازچرخانی آب به صورت علمی و با امکانات لازم در کشور ما محقق نشود، مشکل تامین آب حاد تر خواهد شد.

وی افزود: تمامی شهرک های صنعتی و مسکونی استان باید مجهز به تصفیه خانه فاضلاب و حوضچه های ذخیره آب شوند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: