به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، سیدجواد ساداتی نژاد در حاشیه بازدید از موسسه سرم سازی رازی که صبح امروز پنج شنبه باهمراهی وزیر بهداشت و استاندار البرز انجام شد با بیان اینکه محصولات این موسسه به خصوص در بخش کرونا مشتری خارجی دارد خاطر نشان کرد : اعتقاد ما بر این است که اول در داخل از این واکسن تولیدی این موسسه حمایت تا بر این اساس بتواند نسبت به صادرات نیز اقدام کند.

وی با اشاره به ظرفیت های موسسه سرم سازی رازی گفت: اگر تولیدات این موسسه نبود تصور اینکه در حوزه انسانی و دامی چه مسایلی رخ می داد، غیر قابل باور است.

وزیر جهاد کشوارزی ادامه داد: از سوی دیگر اگر این میزان حجم تولید واکسن از سوی این موسسه نبود با توجه به امنیت غذایی و انسانی فوق العاده ای که این موسسه دارد و در واقع رقیب ندارد معلوم نبود که تا چه میزان می بایست هزینه ارزی می دادیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس شاید نخستین جایی که باید برای واکسن کرونا به آن ماموریت می دادیم موسسه رازی بود و شاید نیز در این رابطه نامهربانی کرده باشیم.

وزیر جهاد  کشاورزی بیان کرد:با این وجود این موسسه و تمام فعالان آن و مجموعه پژوهشی اش بر روی این موضوع به صورت علمی و تخصصی  با هدف برآورده کردن نیاز کشور و آینده و با جسارت کار کردند.

انتهای پیام

ساداتی نژاد با بیان اینکه رازی دانشمندان قابل تقدیری دارد اظهار کرد: این موسسه از لحاظ تکنیکی یک رده بالاتر از واکسن های دنیا حرکت کرده و در واقع حرکتی که برای ساخت واکسن کرونا انجام شده یک کار معمولی نبوده بلکه با تخصص صورت پذیرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به اینکه رازی از جنس وزارت بهداشت است تصریح کرد: این موسسه تنها یک کارخانه تولیدی نیست بلکه  مجموعه ای از کارخانه، دانشمند، استاد و دانشجو است که با یکدیگر این لوکوموتیو را به حرکت درآورده اند.

ساداتی نژاد گفت: بر همین اساس انتظار ما از وزارت بهداشت این است که این لوکوموتیو که در واقع خانه این وزارتخانه محسوب می شود را بیشتر از همیشه حمایت کند.

وی در پایان گفت:خواهش ما این است که با این نگاه مشترک پیش برویم، رازی دارایی وزارت بهداشت و پشتوانه سلامت مردم ایران است که در این بین نیاز است در بحث خرید واکسن به این موسسه حمایت های لازم صورت بگیرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: