به  گزارش    خبرگزاری   برنا   از   لرستان  ؛  سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر روز چهارشنبه  در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد شاهرخی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه  انجام سفرهای استانی  در راستای سیاست دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور است ، اظهار کرد: آیت الله رئیسی عزم جدی برای انجام سفرهای استانی و حضور و دیدار با مردم در نقاط مختلف دارند و این موضوع در سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری نیز مورد تأکید قرار گرفت. سفر به استان لرستان نیز به عنوان نهمین سفر استانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در همین راستا انجام می‌شود.
او افزود: این سفرها با حضور معاونین و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می‌شود تا ایثارگران عزیزی که مسائل و مشکلاتی دارند که در سطح استان حل نمی‌شود از فرصت تشکیل میز خدمت با حضور معاونین و مدیران برای طرح و رسیدگی به مسائل خود استفاده کنند. همچنین دیدارهای عمومی با ایثارگران انجام می‌شود و برنامه‌های دولت در این جلسات مطرح می‌شود و به صورت مستقیم نیز دیدار با تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انجام می‌شود.
قاضی زاده هاشمی  با اشاره به تشکیل جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان ، تصریح کرد: در هر سفر مشکلات و مسائل انباشته ایثارگران استان‌ها رصد و دسته‌بندی می‌شود و شرایط فعالیت بنیاد شهید و امور ایثارگران در سطح استان نیز بررسی می‌شود.
او  با بیان اینکه استان لرستان یکی از استان‌های پیشتاز در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بوده است، افزود: استان لرستان دارای شرایط طبیعی بسیار خوبی است اما متأسفانه نرخ بیکاری بالایی دارد و نرخ بیکاران جامعه ایثارگری نیز در این استان از سطح کشور بالاتر است. برطرف کردن این مشکل یک عزم عمومی را می‌طلبد تا در کنار آن موضوع اشتغال ایثارگران نیز پیگیری شود.
  معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:  مطابق قانون 25 درصد استخدام‌ها باید به ایثارگران اختصاص یابد اما تعداد کل استخدام‌های دولت در طول سال عدد محدودی در حدود 40 یا 50 هزار نفر است که سهم ایثارگران چیزی کمتر از 10 هزار نفر خواهد شد و این در حالی است که حدود 300 هزار نفر از ایثارگران جویای شغل هستند. بنابراین باید از امکانات اشتغال‌زایی و کارآفرینی برای ایثارگران استفاده شود.

 قاضی زاده هاشمی خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت دارای دو اولویت ایجاد اشتغال و تأمین مسکن برای عموم مردم است که در طرح مسکن 5 درصد مسکن هر استان و در زمینه اشتغال نیز 10 درصد اشتغال استان‌ها به ایثارگران تخصیص پیدا می‌کند. در کنار این موضوع طرح ویژه‌ای برای فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد فاقد شغل وجود دارد که این عزیزان جذب دستگاه‌های دولتی شوند.

انتهای پیام

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: