آزادی زندانیان محکوم غیرعمد و عمد با بدهی تا سقف ۴۰ میلیون تومان در لرستان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) لرستان از آزادی زندانیان محکوم غیرعمد و عمد با بدهی تا سقف ۴۰ میلیون تومان با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خبرداد.

به    گزارش   خبرگزاری    برنا    از   لرستان   ؛  حامد ویسکرمی روز دوشنبه  در آیین آزادی زندانیان بدهکار مالی که در زندان مرکزی خرم‌آباد برگزار شد ، اظهار کرد: در مرحله اول این طرح کلیه بدهکاران مالی جرائم غیرعمدِ محبوس در زندانهای لرستان که تعداد آنها 14 نفر بود، با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از زندان آزاد شدند.

او افزود: سیاست‌ حبس زدایی یکی از سساست های جدی حاکمیت و آزادسازی زندانیان مصداق احسان، انفاق و نیکوکاری است.

 ویسکرمی تصریح کرد: در قرآن کریم نیز ۱۰۰ مرتبه به مسئله احسان، انفاق و نیکوکاری اشاره شده است.

 او ابرازامیدواری کرد برگزاری این مراسمات منجر به ترویج این امر خیر شده و زمینه مشارکت خیرین را برای آزادی سایر زندانیان استان فراهم کند.

 مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان بیان  کرد: مردم ما همواره در مسایل و مشکلات پای کار هستند و هر وقت نیاز به حضور و مشارکت آن‌ها بوده با تمام وجود به میدان آمده اند، حضور مردم در  حوادث و اتفاقاتی همچون سیل، زلزله و اپیدمی کرونا گواه این مطلب است. در مسئله آزادسازی زندانیان نیز وضع به همین منوال ست.

 ویس‌کرمی به وظایف اصلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: محرومیت زدایی از مهمترین اولویت‌ها و رویکردهای ستاد اجرایی فرمان امام(ره) است و یکی از موضوعاتی که در همین راستا به آن توجه شده است، مسئله آزادی زندانیان است. امروز نیز با حمایت ۲ میلیارد ریالی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، زمینه آزادی ۱۴ زندانی از زندان‌های لرستان فراهم شد.

او عنوان  کرد: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) طبق تفاهم نامه‌ای که با سازمان زندانها منعقد کرده، نسبت به آزادی زندانی‌های محکوم جرایم عمد و غیرعمد تا سقف ۴۰ میلیون تومان اقدام خواهد کرد و امیدواریم  با این اقدام شمار زندانیان استان را کمتر و آنها را به آغوش گرم خانواده بازگردانیم.

لازم به ذکر است ؛ در حاشیه این مراسم ۳۳۰ بسته معیشتی به ارزش ریالی 200 میلیون تومان به خانواده زندانیان تحویل شد.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار استان ها

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار استان ها

  اخبار برگزیده