10 کیلومتر شبکه برق در سقز احداث می‌شود

مدیر توزیع برق شهرستان سقز گفت: امسال بیش از 10 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی برای متقاضیان جدید در شهرها و روستاهای این شهرستان احداث می‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ عبدالله ابراهیمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تامین برق متقاضیان و مشترکین جدید به عنوان یکی از مولفه های ارتقا ضریب اطمینان شبکه، رضایت مندی شهروندان را نیز به دنبال دارد.

وی افزود: در همین راستا پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۰ کیلومتر شبکه جدید برای متقاضیان بخش های متفرقه در سطح شهرها و روستاهای این شهرستان با اعتباری بیش از ۲۱ میلیارد ریال احداث شود.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه با احداث این مقدار شبکه فشار ضعیف به شیوه کابل خود نگهدار، تعداد ۵۰۰ مشترک جدید به مشترکان برق سقز افزوده خواهد شد، اضافه کرد: بیش از پنج کیلومتر از این شبکه در حوزه شهری و در ۲ بخش خانگی و تجاری و پنج کیلومتر آن نیز مربوط به روستاهای این شهرستان و در بخش خانگی خواهد بود.

وی یادآور شد: پیش بینی می شود در اجرای این پروژه نزدیک به ۳۰۰ اصله تیر جدید و همچنین ۳۰۰ چراغ روشنایی معابر در سطح شهر و روستاها نصب شود.

مدیر توزیع برق شهرستان سقز با اشاره به اینکه سال گذشته هشت کیلومتر کابل خود نگهدار برای متقاضیان ۲ بخش خانگی و تجاری در شهرستان سقز احداث شد، افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۲۱ میلیارد ریال اعتبار صرف می شود.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به ساخت و سازهای جدید و توسعه بافت شهری و روستایی، احداث و توسعه شبکه برق برای متقاضیان جدید ضرورتی است که مستلزم برنامه ریزی صحیح برای انجام امور در حداقل زمان ممکن و کسب رضایتمندی مشترکین برق شهرستان سقز است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار استان ها

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار استان ها

  اخبار برگزیده