استاندار: 10 مجتمع ویژه خدماتی در مناطق گردشگری البرز ایجاد می‌شود

معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی طی تفاهمی، ایجاد 10 مجتمع ویژه خدماتی در مناطق گردشگری استان البرز را به صورت پایلوت کشوری متعهد شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز،  استاندار البرز و معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نشستی تخصصی با رویکرد توسعه صنعت گردشگری و معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی و صنایع دستی استان البرز  با حضور مدیران مربوطه در خصوص ایجاد 10 مجتمع ویژه خدماتی در مناطق گردشگری استان به تفاهم رسیدند.

استاندار البرز پس از امضای این تفاهم نامه با اشاره به ضرورت تدوین سند جامع گردشگری در استان، گفت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان باید در اسرع وقت نسبت به احصا و اعلام نقاط گردشگری و بسترهای سرمایه گذاری و حمایت در این بخش اقدام کند.

مجتبی عبداللهی افزود: البرز در حوزه های مختلف گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی، فرصت های متعددی دارد که تاکنون مغفول مانده اند از این رو باید با جدیت بیشتری به این امر رسیدگی شود.

استاندار البرز گفت: این تفاهم نامه ضمن اینکه تعهد وزارت میراث فرهنگی را در خصوص ایجاد مجتمع های ویژه خدماتی همراه دارد، البرز را نیز به نصب تابلوهای معرفی جاذبه های گردشگری استان، مکلف کرده است.

عبداللهی افزود: این رویکرد در راستای پیشرفت و توسعه صنعت گردشگری بسیار مغتنم است و در البرز همراهی لازم صورت می پذیرد.

شایان ذکر است که این مجتمع های خدماتی شامل سرویس های بهداشتی و خدماتی از این قبیل به همراه امکانات معرفی جاذبه های گردشگری استان می شوند و به صورت پایلوت کشوری در البرز اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار استان ها

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار استان ها

  اخبار برگزیده