حسینی پور : هر دانش آموز مازندرانی باید صاحب یک مهارت کاری باشد

استاندار مازندران با بیان این که تربیت نیروی انسانی ماهر باید در اولویت کاری آموزش و پرورش باشد، گفت: گسترش مهارت آموزی در مدارس استان باید متناسب با نیاز بازارهای بومی باشد. ‎

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، سید محمود حسینی‌پور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: نباید مدارس مازندران همچنان بر مدار سنتی تعلیم و تربیت حرکت کنند و باید آموزش و پرورش تحصیل دانش آموزان را براساس نیاز روز جامعه باهدف تربیت نیروی انسانی خلاق پیش ببرد.

نماینده عالی دولت در مازندران، توجه به دیدگاه نظری صرف و تربیت دانش آموزان فاقد مهارت را چالش اساسی برای مازندران با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری برشمرد و تاکید کرد: آموزش و پرروش باید نیروی انسانی خلاق با توجه به ظرفیت های هر منطقه پرورش دهد.

حسینی پور در عین حال بر ضرورت قرار دادن نظام مسائل استان در اختیار آموزش و پرورش برای برنامه ریزی و رفع نیازهای تربیت نیروی انسانی تاکید کرد و افزود: انتظارات زیادی از دانش آموزان و معلمان در اجرای طرح های مهارتی داریم و باید در اجرای طرح های گردشگری مازندران از ظرفیت دانش آموزان بهره برد.

استاندار مازندران از آموزش و پرورش استان خواست تا اجرای طرح‌های مهارت آموزی مبتنی بر نیاز بازار کار را با جدیت در دستور کار قرار دهد و تصریح کرد: دانش آموزان وقتی فارغ التحصیل می شوند و دیپلم می گیرند، باید حداقل یک مهارت کاری با توجه به بافت فرهنگی و اقتصادی محل زندگی خود داشته باشد.

وی افزود: ظرفیت آموزش و پرورش برای تربیت نیروی انسانی و همچنین بهره‌گیری دانش آموزان از طرح‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مازندران مغفول مانده است و لازم است مدیران ارشد تعلیم و تربیت با جدیت برای گفتمان سازی مهارت آموزی با هدف شکوفایی استعدادها در استان ها بکوشند.

حسینی پور گفت: آموزش و پرورش مازندران این اختیار را دارد که با انعقاد تفاهم نامه‌های اقتصادی و فرهنگی با دستگاه‌های مختلف اجرایی، حضور دانش آموزان در بطن جامعه را باهدف جلوگیری از تحصیل یکنواخت آنان در کلاس‌های درس تقویت کند.

وی افزود: از مدیریت جدید آموزش و پرورش انتظار دارم که باجدیت نسبت به اجرای طرح های مهارت آموزی و تربیت دانش آموزان ماهر، دارای مهارت و با انگیزه بکوشد و به طور حتم با این روند توسعه استان هم به خوبی پیش خواهد رفت.

انتهای پیام

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار استان ها

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار استان ها

  اخبار برگزیده