فراوانی واحدهای صنعتی البرز فرصتی برای توسعه روابط تجاری خارجی است

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز با اشاره به مزیت نزدیکی البرز به پایتخت گفت: استقرار بیش از ۳۵۰۰ واحد صنعتی در این استان یک فرصت برای توسعه روابط تجاری خارجی و افزایش سطح صادرات است.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز ،سید فراز جبلی اظهار کرد: البرز از استان های مطرح به لحاظ فراوانی تعداد شهرک ها و لکه های صنعتی است که این مسئله تاثیر بالایی در افزایش توان صادراتی استان دارد‌.

وی افزود: پتانسیل های زیادی در حوزه های مختلف از جمله صنایع غذایی، تبدیلی، قطعه سازی، دارویی و یا بخش کشاورزی در البرز وجود دارد ولی متاسفانه تاکنون از این ظرفیت ها به نحو شایسته استفاده نشده است.

وی با اشاره به فعالیت تعداد زیادی بنگاه های کوچک و متوسط یا SME که سهم مهمی در اشتغال استان دارند، گفت: در قالب فعالیت این مجموعه ها سطح بالایی از تولید اتفاق می افتد که در نتیجه آن علاوه بر تامین نیاز استان با تقاضای بالا برای عرضه تولیدات در خارج از البرز مواجه می‌شویم، در این رابطه بحث توسعه صادرات بسیار حائز اهمیت است.

جبلی با این توضیح که خوشبختانه کشورهای مختلفی مقصد محصولات صادراتی البرز است، گفت: در قالب برگزاری همایش های بررسی بازار دربهای جدیدی به سوی تعامل فعالان اقتصادی البرز با تجار دیگرکشورها گشوده می‌شود.

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز با اشاره به برنامه هایی که از سوی این مجموعه در حوزه بین الملل و گسترش سطح روابط خارجی دنبال شده است، عنوان کرد: بخشی از این اقدامات برگزاری چندین همایش B2B با فعالان اقتصادی کشورهای مختلف است تا در ادامه فرآیند اعزام و پذیرش هیات های تجاری آغاز شود.

انتهای پیام

 

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار استان ها

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار استان ها

  اخبار برگزیده