با حضور رئیس کمیته امداد: برگزاری جشن خودکفایی سه هزار مددجوی استان کردستان

جشن خودکفایی سه هزار مددجوی تحت حمایت استان کردستان با حضور رئیس کمیته امداد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ سه هزار مددجوی تحت حمایت استان کردستان و تجلیل از یاوران اشتغال کمیته امداد با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد برگزار شد.

رئیس کمیته امداد در این مراسم با اشاره به اینکه ایجاد 500 هزار شغل برای مددجویان و اقشار نیازمند به کمیته امداد محول شده است، گفت: با کمک دولت سیزدهم، 25 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در فروردین‌ماه به بانک‌های عامل ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه فرایند پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال مددجویان از اول خردادماه آغاز شده است، ادامه داد: سهم استان کردستان در سال جاری ۱۳ هزار شغل است و قصد داریم با افزایش اعتبارات آن را به ۱۵ هزار شغل افزایش دهیم.

بختیاری با اشاره به ظرفیت‌های استان کردستان در تولید اشتغال، اظهار کرد: ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان کردستانی اختصاص داده شده که در صورت جذب تا پایان آذرماه، این مبلغ به هزار میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد با تقدیر از بانک‌های عامل پرداخت کننده تسهیلات اشتغال به مددجویان، تاکید کرد: به اذعان بانک‌های عامل، خوش‌ حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها مددجویان کمیته امداد هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۸ درصد از تسهیلات اشتغال در استان کردستان به جوانان رده سنی ۲۰ تا ۴۰ سال پرداخت شد، خاطرنشان کرد: طرح‌های شغلی در زمینه دامپروری، کشاورزی و طرح‌های دانش‌بنیان می‌تواند به کاهش بیکاری و افزایش تولید و اشتغال‌زایی جوانان منجر شود.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده