امر فرهنگی در دانشگاه ها نباید متمرکز باشد

معاون دانشجویی ، فرهنگی وزارت بهداشت گفت: اساتید دانشگاه به طور ویژه ای نقش بسیار مهم و موثری در ایجاد فرهنگ سازی دارند.

 به  گزارش  خبرگزاری  برنا  از  لرستان  ؛  عباس شیراوژن  در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم‌ پزشکی  لرستان با بیان اینکه مقوله ی فرهنگ صرفا مناسک مذهبی و عبادت نیست ، اظهار کرد : بحث فرهنگی صرفا مناسک مذهبی و عبادت نیست زیرا فرهنگ فراتر از آن است و باورها و اعتقادات مردمی را در بر می گیرد و به نوعی همه در آن نقش دارند .

او افزود : امر فرهنگی در دانشگاه ها ، اصلا نباید متمرکز باشد و همه ی همکاران دانشگاهی در هر رده و جایگاهی که هستند ؛ می توانند در بحث فرهنگ سازی جامعه دخیل باشند .

شیراوژن تصریح کرد : اساتید دانشگاه نیز به طور ویژه ای نقش بسیار مهم و موثری در ایجاد فرهنگ سازی دارند ؛ لذا  اساتید محترم با حفظ کرامت انسانی ، بایستی اهتمام ویژه ای به بحث آموزش و تربیت دانشجویان خود داشته باشند .

معاون دانشجویی ، فرهنگی وزارت بهداشت گفت : زحمات زیادی در عرصه ی آموزش ، تربیت دانشجو و بحث بهداشت و درمان ، در دانشگاه های علوم پزشکی کشور اتفاق افتاده و توجه به کرامت انسانی در این عرصه برای ما مهم خواهد بود زیرا در بلند مدت می توان نتیجه اش را دید و اگر در ارائه ی خدمات سلامت کم کاری شود یا کوتاهی هایی رخ بدهد ؛ کل زحمات مجموعه زیر سوال می رود .

 شیراوژن ارائه ی خدمات فوری ( اورژانسی ) ، کوتاه مدت ( پیشگیری و بهداشت ) و بلند مدت ( آموزش و تربیت دانشجو ) را سه بخش مهم یا نکاتی دانست که برای تضمین سلامت مردم در یک جامعه موثر بوده و تولید علم و تولید محصولات دانش بنیان نیز نتیجه ی همین بحث آموزش و تربیت نیروی انسانی در دانشگاه هاست .

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده