نماینده ولی فقیه در مازندران: امنیت و عزت زائران حج تمتع تضمین شود

حجت الاسلام محمدی لائینی با اشاره به حادثه تلخ منا و گرامیداشت یاد و نام شهدای منا، گفت: تامین امنیت و عزت زائران حج تمتع مهم و ضروری است وباید بیش از پیش مورد توجه باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی  در نشست با عباس اسمعیلی چپی مدیرکل حج وزیارت استان مازندران و دست اندرکاران حج استان، اظهار کرد: حج همه مسلمانان یک معنا دارد، حج حجاج کشور یک معنای دیگر، حتی دشمنان ما هم به این زائران نگاهی دیگر دارند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به وجود برخی از تفکرات وهابی در حوزه حج، عنوان کرد: دنیا به آئین حج و خصوصا زائران ایران انقلابی، نگاهی دیگر دارد، پس نگاه ما نباید صرفا یک عمل عبادی فردی باشد، اینجا جایی است که دنیا و زوار دیگر می‌خواهند با ما ارتباط برقرار کنند.

حجت الاسلام محمدی لائینی خاطرنشان کرد: وحدت، انسجام و یکپارچگی همان چیزی است که باید به جهان نشان بدهیم، ما مستضعفان جهان را می‌بینیم، انتظار این است که زوار ما رفتاری پخته‌تر و سنجیده‌تر داشته باشند تا بتوانند پیام جمهوری اسلامی یا همان خوشبین کردن مردم جهان با جمهوری اسلامی را برسانند و مهم‌تر روح عرفانی و معنویت حج را لمس کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: سفر حج باید یافته‌های معنوی زیادی برای زائران داشته باشد و حاصلش تغییرات مثبتی باشد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه امسال باتوجه به زیاد نبودن تعداد زائران، به‌نظر میرسد که شرایط مساعدتری برای انجام طواف و زیارت فراهم است، یادآور شد: امنیت مسافران و زوار برای ما مسئله جدی است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تکیه کردند، ما هنوز تلخی حادثه گذشته را فراموش نکردیم و پاسخگویی آنچنانی را شاهد نبودیم.

حجت الاسلام محمدی لائینی با اشاره به حادثه تلخ منا و گرامیداشت یاد و نام شهدای منا، همچنین عنوان کرد: در حال حاضر شرایط دنیای اسلام نیاز به دعای بیشتر دارد، در مقابل روحیه استکباری و سلطه رژیم غاصب صهیونیستی باید تبری از ظالمان را داشته باشیم، مراسم برائت جزو لاینفک آداب حج است.

وی اذعان کرد: انقلاب اسلامی ما با ایده بزرگ بشریت یا همان عدالت جهانی فاصله دارد برای گشایش کلی نیاز به دعا برای ظهور فرج امام زمان (عج) داریم، قطعا حضرت در مراسم حج شرکت می‌کنند، شرکت در حج سعادت همسفر بودن با امام زمان (عج) را با خود دارد.

حجت الاسلام محمدی لائینی در پایان بر نظم و انضباط، حضور در نمازهای جماعت، دوری از حرکت های سبک، حضور در مراسماتی که بعثه دارد، دعا کردن و غیره تاکید کرد و از مدیران کاروان خواست به این موارد توجه کنند.

انتهای پیام

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده