آیت‌الله علم الهدی:هوانیروز مایه افتخار است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت:افسران هوانیروز همچون همه کارکنان ارتش، مایه افتخار نظام و سربلندی امت هستند و خدا را شاکریم که شخصیت های فداکار و باایمانی در بدنه نیروهای مسلح ما قرار دارند که به برکت حضور آنان، قلوب مؤمنین آرام گرفته و کشور از گزند آسیب ها در امان است.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با امیر سرتیپ یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش و جمعی از فرماندهان و کارکنان هوانیروز مشهد با اشاره به اینکه امرای ارتش سرمایه‌های ملت در عرصه جهاد هستند، افزود: در سال های پس از انقلاب، دشمن همواره درصدد بود تا در فراز و نشیب‌های مختلف، جامعه و نظام را در نقاط ضربه پذیری قرار دهد اما در این ایام، چهره‌های نورانی و اندام های ورزیده فرزندان ملت در ارتش جمهوری اسلامی ایران همیشه مایه دلگرمی و قوت قلب دوستداران انقلاب است.

وی بیان کرد: شهامت و غیرت مثال زدنی فرماندهان ارتش که آمیخته با اعتقادی راسخ و ایمانی عمیق است، ظرفیت بی‌مانندی را برای نظام اسلامی ما ایجاد کرده که یادآور قدرت پروردگار و عنایت اهل بیت (ع) است و در سایه آن، ارتش جمهوری اسلامی ایران به تنها یگان نظامی در دنیا تبدیل شده است که آمادگی رزمی و توانمندی نظامی را با باورهای دینی و اعتقادی درهم آمیخته و به عالیترین درجه بازدارندگی دفاعی رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس و هم در ماجراجویی‌ها و شیطنت‌های پراکنده دشمن در تاریخ انقلاب اسلامی، هوانیروز ازجمله یگانهای مقابله کننده محوری و عناصر مؤثر دفاعی کشور بوده که باعث شد تا همگان نسبت به اخلاص و توانمندی مجاهدان این یگان آگاهی و اشراف داشته باشند اما موضوعی که عمدتاً از آن غفلت میشود، هویت اعتقادی هوانیروز در تاریخ انقلاب اسلامی است.

او افزود: نقش همافران و نیروی هوایی ارتش در وضعیت سیاسی کشور بسیار مؤثر بوده است؛ تا جایی که قیام افسران نیروی هوایی ارتش در روز نوزدهم بهمن‌ماه را میتوان نقطه عطفی در مبارزات سیاسی مردم با رژیم طاغوتی پهلوی دانست و این مسائل باید برای افسران جوان و کارکنان هوانیروز هم به خوبی تبیین شود تا از سابقه انقلابی یگان خود آگاهی داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عامل اصلی بازدارندگی، روحیه افسران و سربازان ما در رده‌های مختلف نیروهای مسلح است، گفت: آن چیزی که در پنتاگون مورد محاسبه دشمن قرار می‌گیرد، تجهیزات نظامی و دفاعی ماست اما این تجهیزات زمانی به اوج اثربخشی می‌رسد که با ایمان همراه باشد و همین بی‌بهره بودن از ایمان باعث میشود تا صهیونیستها علیرغم استفاده از تجهیزات مدرن نظامی، در جنگها پا به فرار بگذارند و تسلیم شوند.

وی ابراز کرد: در دوران حکومت پهلوی، هیچ کشوری در دنیا از توان نظامی ارتش ایران حساب نمی‌برد و اشغال ایران به دست متفقین در کمتر از یک هفته نمونه این موضوع است اما پس از انقلاب، ارتش فداکار ما یکی از مؤلفه‌های اساسی اقتدار نظام اسلامی بوده و روحیه افسران و ولایتمداری فرماندهان، بازدارندگی فوق‌العاده‌ای برای ماجراجویی‌هایی دشمنان ایجاد کرده است.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: انسان به باورمندی زنده است؛ به طوری که اگر خداباوری از زندگی حذف شود، هیچ موضوعی وجود ندارد که بتواند انسان را به زندگی دنیوی وابسته کند. خوشبختانه این باورمندی به همان میزان که امام خمینی (ره) به خدا و فتح و نصر الهی ایمان داشت، امروزه در تفکر فرماندهان ارتش استمرار پیدا کرده و کار به جایی رسیده که هرکس در هر نقطه از عالم بخواهد روایت غزوات و جنگهای صدر اسلام را برای خود تصویرسازی کند، برای درک جایگاه سربازان سپاه اسلام و یاران پیامبر اکرم (ص)، تصویر افسران ارتش و سپاه ما را به ذهن خواهد آورد.

وی ابراز امیدواری کرد: امامین انقلاب، راهنمای جریان حاکمیت جامعه به سمت دولت عدل مهدوی هستند و به همین ترتیب، رزمندگان مخلص ما در رده‌های مختلف نیروهای مسلح نیز در عالیترین مرتبه کمال خود، سربازان در رکاب حضرت بقیه الله (عج) خواهند بود.

انتهای پیام/

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده