زیرساخت های مرز تمرچین برای بازگشت زائران فراهم شده است

استاندار آذربایجان غربی گفت: در مرز تمرچین زیرساخت ها برای بازگشت ۱۰۰ هزار زائر به میهن اسلامی در طول یک شبانه روز فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در گفتگو با بخش خبری ساعت ۱۳ شبکه خبر صداوسیما، با اشاره به بازگشایی مرز تمرچین برای نخستین بار جهت تردد زائران اربعین حسینی، افزود: با توجه به نزدیکی مرز تمرچین به سامرا عراق و پیرو رایزنی ها و هماهنگی های داخلی، زیرساخت های این مرز برای عبور زائران عتبات عالیات در مدت زمان اندکی فراهم شد.

وی در ادامه با یادآوری هماهنگی های انجام شده با دولت عراق جهت بازگشایی مرز تمرچین برای تردد زائران اربعین، خاطرنشان کرد: مقامات اقلیم کردستان عراق در چند وقت اخیر زیرساخت ها و امکانات قابل توجهی را در حوزه هایی چون حمل و نقل، مواکب و ... برای زائران ایرانی عتبات عالیات فراهم کردند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین با اعلام اینکه تاکنون حدود ۵۰ هزار زائر از مرز تمرچین جهت زیارت عتبات عالیات خارج شده اند، ادامه داد: مرز تمرچین روزانه ظرفیت خروج ۵۰ هزار زائر اربعین را داشته و زیرساخت ها برای بازگشت ۱۰۰ هزار زائر به میهن اسلامی در طول یک شبانه روز نیز فراهم شده است.

معتمدیان در پایان از ارائه خدمات کامل به زوار اربعین در مسیر تردد از مرز تمرچین خبر داده و تصریح کرد: امیدواریم آذربایجان غربی خدمتگزار شایسته ای برای عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) باشد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده