دشمنان به دنبال ایجاد جنگ مذهبی و اختلاف بین مسلمانان هستند

دشمنان به دنبال ایجاد جنگ مذهبی و اختلاف بین مسلمانان هستند

امام جمعه سنندج با بیان اینکه دولتمردان نباید همه جوانان احساساتی را اغتشاشگر بنامند، گفت: مسئولان باید مشکلات و خواسته های جوانان را پیگیری و آنها را نسبت به آینده امیدوار کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: نیروهای امنیتی و مردم با بکارگیری سعه‌صدر و داشتن بصیرت، توطئه‌های امروز دشمنان را نقش بر آب کنند.

وی از جوانان هم خواست به تحریک‌ها و تبلیغات دروغین رسانه‌های بیگانه توجه نکنند و اضافه کرد: دشمنان به دنبال ایجاد جنگ مذهبی و اختلاف بین مسلمانان هستند، پس باید چشم بصیرت داشت.

امام جمعه سنندج ادامه داد: ضروری است که دولت هم برای توسعه کشور و اشتغالزایی تلاش جدی داشته باشند و از نخبگان و جوانان برای پست‌های مدیریتی استفاده کنند، ضمن اینکه به بومی گزینی نیز در استان‌ها توجه خاصی شود.

ماموستا رستمی با تاکید بر اینکه علما در طول تاریخ هیچوقت دولتی نبوده‌ اما دولت‌خواه و قانون‌مدار بوده‌اند، یادآور شد: علما و روحانیون باید دعوت کننده برای اخوت، اتحاد و صلح و پل ارتباطی بین دولت و مردم باشند، یعنی خواسته‌های مردم را به گوش دولتمردان برسانند و مسوولان هم گوش شنوایی برای مطالبات مردم باشند.

وی جوانان و نیروهای امنیتی را از بکارگیری اسلحه و خشونت ضد یکدیگر برحذر داشت و تاکید کرد: دشمن می‌خواهد کشورمان را زیر سیطره خود قرار دهد، همچنانکه در دوران دفاع مقدس نیز همین نقشه را داشت که به هدفشان نرسیدند و این مهم برای جوانان تبیین شود.

امام جمعه سنندج کلمه بسیج را به معنای اتحاد و انسجام در زمان جنگ و تلاش برای توسعه در زمان صلح معنا کرد و گفت: بسیجیان همواره در طول انقلاب اسلامی، در راستای ارائه خدمت به مردم تمام تلاش خود را بکار گرفته که قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده