استاندار البرز: ۹۳ درخت به یاد ۹۳ معلم شهید در کردان غرس شد

استاندار البرز: ۹۳ درخت به یاد ۹۳ معلم شهید در کردان غرس شد

استاندار البرز گفت: ۹۳ درخت به یاد ۹۳ معلم شهید در گردان همزمان با هفته متابع طبیعی غرس شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، مجتبی عبداللهی صبح شنبه در مراسم درختکاری در اردوگاه شهید بهشتی کردان به یاد ۹۳ معلم شهید، برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا بویژه شهدای معلم و منابع طبیعی و امام خمینی (ره)، اظهار کرد: براساس زمانبندی و هدف تعیین شده در کشور مقرر شد که ظرف ۴ سال یک میلیارد درخت کاشته شود و بر این باور هستم که اگر همت همگانی شکل گیرد، این ظرفیت وجود دارد که سالی یک میلیارد درخت کاشته شود.

وی ادامه داد: هوای پاک، زندگی با کیفیت و با نشاط در حفاظت و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست است.

استاندار البرز با بیان اینکه هفته منابع طبیعی و درختکاری بهانه ای برای استمرار و تداوم درختکاری است، ادامه داد: مدیران دولتی و عموم مردم همان گونه که مد نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، باید در این راستا اهتمام داشته باشند.

عبداللهی گفت: براساس زمانبندی و هدف تعیین شده در کشور مقرر شد که ظرف ۴ سال یک میلیارد درخت کاشته شود و بر این باور هستم که اگر همت همگانی شکل گیرد، این ظرفیت وجود دارد که سالی یک میلیارد درخت کاشته شود.

وی افزود: تنها کشوری که رقم یک میلیارد درخت را بعنوان هدف قرار داده، ایران است چراکه سایر کشورها با توجه به اهمیت محیط زیست، برنامه ریزی های کلانی را در دستور کار قرار داده اند.

استاندار البرز گفت: ایران در تنوع گونه های گیاهی، برترین کشور دنیا محسوب می شود و اقلیم در ظرفیتی نیز داریم که در ۴ فصل سال می توانیم انواع گیاهان را داشته باشیم.

وی افزود: توسعه پوشش گیاهی و بویژه درختکاری، بسیاری از مخاطرات طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش و فرسایش زمین را کاهش می دهد.

عبداللهی گفت: درختکاری را نباید به زمان خاصی گره بزنیم بلکه در تمام ایام سال می توان این پویش را اجرایی کرد.

وی افزود: با توجه به اهمیت محیط زیست برای زندگی بهتر در اکنون و آینده، ضرورت دارد برنامه محور برای توسعه و حفاظت محیط زیست و درختکاری، اقدام کنیم.

انتهای 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده