جذب سرمایه‌گذار برای سه طرح گردشگری دریایی/ مجموعه‌های‌ مارینا ساخته می‌شوند

جذب سرمایه‌گذار برای سه طرح گردشگری دریایی/ 
 مجموعه‌های‌ مارینا ساخته می‌شوند

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از فراخوان جذب سرمایه‌گذار و مشارکت بخش خصوصی در فرصت‌های سرمایه‌گذاری ساخت و بهره‌برداری سه طرح بزرگ گردشگری دریایی این استان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، حسین عباس‌نژاد اظهارداشت: استان هرمزگان با بیش از ۶۴ درصد ظرفیت حمل و نقلی دریایی جای پیشرفت زیادی دارد، در همین راستا برای توسعه بنادر نخل ناخدا، شهید حقانی و هرمز تفاهم‌نامه‌هایی با وزارت راه و شهرسازی، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت کشور، نهم مهرماه امسال منعقد شد که تا چندسال آینده استان هرمزگان به عنوان قطب بزرگ گردشگری دریایی تبدیل خواهد شد .

 وی ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان به منظور مشارکت بخش خصوصی در فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مسافری و گردشگری دریایی از طریق جذب سرمایه‌گذار با ارزیابی توان انجام کار نسبت به احداث مجتمع مسافری، گردشگری و تفریحی در بنادر نخل ناخدا، هرمز و محدوده ضلع غربی بندر شهید حقانی در قالب یک قرارداد BOT اقدام کرده است.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، توسعه زیربناهای بندرگاهی و سرعت بخشیدن به طرح‌های سرمایه‌گذاران را از اولویت‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی دانست و بیان کرد: امروزه در صنعت گردشگری، ساخت مجموعه‌ مارینا یکی از بهترین راهکارهای توسعه گردشگری دریایی به شمار می‌رود.

عباس‌نژاد گفت: یکی از این طرح‌های مهم سرمایه‌گذاری پروژه «نخل ناخدا» در ساحل شرقی بندرعباس در هفت فاز شامل سایت پشتیبانی و خدمات، تفریحات مارینا، بوستان فرهنگ بومیان، ایستگاه سر زندگی و نشات، گذر آرامش، ایستگاه خوش آمدگویی و اسکله تفریحی تعریف شده است. 

وی اضافه کرد: پروژه سرمایه‌گذاری دیگری نیز در بندر شهید حقانی در قالب شش ایستگاه شامل پارکینگ، فضاهای جمعی(امکانات ورزشی، کلاب دریایی و تفریحات متنوع)، رستوران ایرانی و دریایی، طراحی سه کافه، فروشگاه دریایی و کلینیک زیبایی طراحی شده است.

به گفته عباس نژاد فراخوان بمنظور حضور متقاضیان و مشارکت بخش خصوصی در این پروژه های مهم ملی انجام و پس از ارزیابی شرکت های متقاضی توسط کمیته ای متشکل از نمایندگان استانداری، اداره کل بنادر و دریانوردی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگردی هرمزگان و همچنین طی شدن فرآیند قانونی، امور زیر بنایی این پروژه ها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده