آواربرداری ۸۰ درصد واحدهای تخریبی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی تمام شد

آواربرداری ۸۰ درصد واحدهای تخریبی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی تمام شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی از اتمام عملیات آواربرداری ۸۰ درصد واحدهای مسکونی تخریب شده در زلزله هشتم بهمن امسال شهرستان خوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، جعفر برزگر افزود: تاکنون از مجموع ۲ هزار و ۱۲۰ واحد احداثی، آواربرداری یک هزار و ۷۰۲ واحد مسکونی در روستاها به اتمام رسیده است.

به گفته وی، با اتمام کار آواربرداری اکنون عملیات اجرای سازه فلزی، بتنی و دیوار چینی واحدها شروع شده است.

برزگر  با بیان اینکه دیوارچینی ۶ واحد مسکونی و اجرای سقف سه واحد مسکونی نیز در این مناطق به پایان رسیده است، اظهار کرد: عملیات آواربرداری واحدهای احداثی در ۱۶ محور با استقرار۱۶۳ دستگاه ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سایر دستگاه‌های خدمات رسان با سرعت ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: بتن ریزی ۹۷ واحد مسکونی به صورت آرماتوربندی شده در روستاهای مناطق زلزله زده شهرستان خوی و نصب اسکلت فلزی ۳۷ واحد احداثی بتن ریزی شده نیز به اتمام رسیده است.

وی یادآور شد: ابلاغ دستورکارهای واحدهای تعمیری در مناطق زلزله زده شهرستان خوی به سرعت ادامه دارد و این دستورکارها تاکنون به ۲۱ هزار و ۶۹۷ واحد مسکونی مناطق شهری و روستایی برای تعمیر و سکونت شهروندان ابلاغ شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: ابلاغ دستورکارهای وادهای مسکونی نیازمند تعمیر در سطح روستاها و شهر فیرورق به اتمام رسیده است و مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد مورد نیاز جهت شروع عملیات پی کنی و بتن ریزی نیز از محل اعتبارات داخلی بنیاد تامین و در اختیار واحدهای مسکونی روستایی آواربرداری شده، قرار گرفته است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده