استقبال از بهار-۷

ایجاد سامانه اینترنتی اسکان اضطراری زائران حرم مطهر رضوی

 ایجاد سامانه اینترنتی اسکان اضطراری زائران حرم مطهر رضوی

معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس از طراحی و اجرای سامانه اسکان اضطراری برای زائران حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد ، سید جلیل بامشکی در خصوص موضوع اسکان زائرین نوروزی اظهار کرد: همه ساله مشهد، به یمن وجود حرم مطهر رضوی میزبان زائرین بسیاری است که هر یک از اقصی‌نقاط کشور و کشور‌های مختلف به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند. 

وی افزود: یکی از مشکلات و چالش‌های اساسی مشهد در پذیرایی از زایرین بحث اسکان آنهاست. شهرداری مشهد به عنوان پشتیبان حوزه اسکان بحث اسکان اضطراری را به منظور خدمت به زائرین امام هشتم (ع) را در دستورکار داشته و ۴۲ محل اعم از کمپ‌ها و سالن‌های مدیریت بحران را در مناطق مختلف بدین منظور آماده سازی کرده است.

معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد مقدس گفت: یکی از نکاتی حایز اهمیت در موضوع اسکان، بحث اطلاع رسانی و معرفی این فضا‌ها به زایرین است. از این رو شهرداری مشهد به منظور تسهیل اسکان زائرین سامانه eskan.mashhad.ir را طراحی نموده است. 

وی افزود: زائرین جهت ثبت‌نام اسکان اضطراری می‌توانند به سامانه مذکور مراجعه کنند. در نخستین صفحه از این سامانه اطلاعات کلی اعم از نحوه ثبت‌نام، مراکز اسکان، قوانین و مقررات و ... جای‌گذاری شده است. 

بامشکی ادامه داد: در سامانه اسکان پس ازمشاهده ظرفیت هر مرکز اسکان می‌توان برای حضور ثبت‌نام کرد. در این سامانه موقعیت فعلی فرد شناسایی و نزدیک‌ترین محل اسکان معرفی می‌گردد. با ورود به قسمت نقشه همراه من نیز می‌توان برای رسیدن به مرکز مورد نظر مسیریابی کرد. 

وی با اشاره به سایر امکانات سامانه اسکان، خاطر نشان کرد: افراد پس از ورود به این سامانه با استفاده از نقشه همراه من به اماکن تاریخی مشهد، بقاع متبرکه، بوستان‌های سطح شهر، پایگاه راهنمای زائر، درمانگاه، مساجد و هتل‌ها و مراکز اقامتی دسترسی خواهند داشت.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده