نگاهی تحلیلی به تحولات ورزش البرز در سال ۱۴۰۱

نگاهی تحلیلی به تحولات ورزش البرز در سال 1401

سال 1401 را می توان شروعی دوباره برای ورزش پس از دوران کابوس وار کرونا دانست. جامعه ورزش پس از گذر از 2 سال پر استرس این فرصت را یافت تا بدون دغدغه به فضاهای ورزشی بازگردد و فعالیت خود را از سر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، در البرز نیز پس از گذر از دوران رکورد ناشی از کرونا فعالیت های ورزشی بار دیگر رونق گرفت و شاهد نشاط و شادابی نسبی در جای جای استان بودیم.

در حوزه مدیریتی سرانجام شاهد تغییر مدیرکل ورزش و جوانان البرز بودیم و پس از کش و قوس های فراوان و رفتارهای متناقض برخی مسئولان استانی و ملی بهزاد فروغی سکاندار ورزش البرز شد.

فروغی در حالی سکاندار مدیریت ورزش البرز شد که در سوابق وی تجربه موثر کار مدیریت کلان دیده نمی شد اما بومی و ورزشکار بودنش بارقه هایی از امید را در نزد خانواده ورزش ایجاد کرد تا با حضور وی و انگیزه و جوانی اش ورزش البرز بار دیگر به روزهای خوب گذشته بازگردد.

خوشبختانه برایند فعالیت 6 ماه بهزاد فروغی جوان در سکانداری ورزش البرز در نزد اهالی ورزش مثبت بوده و امید می رود در سال آینده بتواند گام های بهتر و اثربخش تری را برای ورزش البرز بردارد.

درحوزه هیات های ورزشی متاسفانه آنچنان که انتظار می رفت عملکرد خوبی را شاهد نبودیم و به جز چند هیات انگشت شمار الباقی همچنان در خواب زمستانی ناشی از کرونا به سر می برند.

نقطه اوج ورزش البرز در حوزه هیات های ورزشی را باید به دو هیات ورزشی تکواندو و هندبال اختصاص دهیم. هندبال با مدیریت مرتضی خادمی جوان موفقیت های سال 1400 را ادامه داد و با بهسازی سالن انقلاب و البته آوردن تیم لیگ برتری رعد پدافند به البرز عملکردی خوب را رقم زد.در تکواندو نیز حضور تیم جدید مدیریتی بسیار راهگشا بود به نحوی که با احیاء خانه تکواندو بار دیگر پویایی و نشاط به این ورزش البرز تزریق شد.

البته در کنار این دو هیات ورزشی هیات های تنیس، سوارکاری، اتومبیلرانی و موتورسواری و اسکیت نیز بسیار فعال ظاهر شدند و برنامه های متنوعی را در حوزه میزبانی ها و مسابقات استانی  وملی به اجرا درآوردند و در بخش مدال آوری نیز پرفروغ ظاهر شدند.

در موضوع حضور نمایندگان البرز در لیگ های کشوری متاسفانه امسال شاهد یک افت محسوس بودیم. سقوط تلخ مقاومت البرز به لیگ دسته اول فوتسال، نتایج ضعیف تیم های شهرداری کرج در لیگ سه فوتبال و افت رتبه تیم تنیس روی میز شهرداری کرج از مهمترین اتفاقات سال 1401 بود.

البته در اتفاقی ارزشمند امسال دو تیم از البرز در لیگ های برتر کشتی ازاد و فرنگی حضور یافتندتا بعد از سال ها البرز در این ورزش جایگاهی در بالاترین سطح لیگ های کشوری پیدا کند.

در بخش بانوان نیز تیم فوتبال پیکان البرز در رتبه ارزشمند چهارم لیگ برتر قرار گرفت و نصرفردیس نیز علیرغم همه شایستگی ها عنوان نایب قهرمانی سوپرلیگ فوتسال را به دست آورد.در کنار این عناوین باید از تیم های البرزی حاضر در لیگ های تکواندو کشور نیز یاد کرد که حضور موفق و خوبی را رقم زدند.

درحوزه سخت افزاری متاسفانه انفعال استان و عدم حمایت های لازم سبب شد پروژه های شاخص و نیمه کاره استان به مرحله افتتاح نرسد. سالن 6 هزار نفری کرج و پروژه بزرگترین سالن ورزشی روستایی کشور در روستای خور پس از سالها از زمان کلنگ زنی همچنان در حسرت افتتاح هستند و امیدواریم در سال 1402 رنگ بهره برداری را به خود ببینند.

مجتبی علی مردانی

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار استان ها

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار استان ها

    اخبار برگزیده