به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، علی دولتی مهر تصریح کرد: از ساعات اولیه روزچهارشنبه موج پرفشار وارد استان شده و کاهش دما به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: کاهش دما که در ارتفاعات احتمال بارش برف و باران را به دنبال دارد تا پایان روز جمعه تداوم خواهد داشت.

مدیر کل هواشناسی استان گفت: در روزهای پایانی هفته اول فرودین ماه آسمان نیمه ابری و مه پراکنده در اغلب نقاط پیش بینی می شود و بارش هایی به صورت پراکنده در اغلب شهرستان ها دور از انتظار نیست.

دولتی مهر عمده کاهش دما را در نقاط مرکزی و جنوبی استان برشمرد و افزود: در عین حال افزایش ابر و وزش باد به صورت پراکنده در این هفته پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت جوی استان از طریق نقشه های هواشناسی احصا می شود، اضافه کرد: در پیش بینی های کوتاه مدت احتمال پیش بینی شرایط جوی بیش از ۹۵ درصد است.

مدیر کل هواشناسی استان تاکید کرد: از روز جمعه سامانه بارشی از استان خارج شده و در هفته دوم فرودین ماه هوای پایدار با افزایش دما پیش بینی می شود.

دولتی مهر با اشاره به برف و کولاک در برخی محورهای مواصلاتی از جمله خلخال- پونل خواستار توجه به گزارش هواشناسی قبل از اقدام به سفر شد.

وی اظهار کرد: به منظور اطلاع از شرایط جوی شماره تلفن ۱۳۴ برای شهروندان اردبیلی و شماره تلفن ۰۴۵۳۳۶۲۶۹۹۰ برای سایر هموطنان پیش بینی شده است.