به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، "عبدالمالک شنبه زاده" مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: ستاد با هدف اطلاع رسانی به موقع و آسان به گردشگران اقدام به برپایی20 پایگاه اطلاع رسانی در مبادی ورودی استان و مراکز شهرها نمود که این پایگاهها خدماتی از قبیل توزیع بروشور و نقشه راهنمای گردشگری را انجام می دهند.

و ی ادامه داد: سیاه چادرهای محلی برپاشده نیز مکانی برای آشنایی گردشگران با آداب و سنت ها در کنار توزیع و پخت نان محلی ،دوغ و شیرینی محلی بوده در این سیاه چادرها نیز گوشه ای از زندگی سنتی عشایر استان به نمایش در می آید.

"عبدالمالک شنبه زاده  " در خصوص اقدامات دبیرخانه ستاد در نوروز 94  اظهار داشت :"دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی در راستای خدمات دهی به گردشگران نوروزی و نیز نظارت بر اماکن اقامتی و پذیرایی راه اندازی شده که در قالب کمیته های روابط عمومی ، تبیلغات و اطلاع رسانی ، نظارت ، اسکان و آمار ، حراست و حقوقی ،موزه ، پشتیبانی و راهیان نور فعالیت می نماید.

وی اظهار داشت: فعالیت و تلاش کمیته های تخصصی در ستادهای اجرایی خدمات سفر نوروزی باعث ارائه خدمات مناسب ، سریع و به موقع به گردشگران می شود.

شنبه زاده  در پایان گفت:هدف از راه اندازی کمیته ها ارائه خدمات مناسب اطلاع رسانی و گردشگری ، و نیز در ایام نوروز برای جلوگیری از افزایش هزینه‌های مراکز اقامتی،‌ تفریحی و خدماتی بود.