معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز اعلام کرد : در ایام نوروز 2824 مأموریت امدادی در البرز انجام شد.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز  اظهار کرد: از 27 اسفند تا 14 فرودین در مجموع 2842 مأموریت امدادی در استان انجام شد که 412 مورد از آنها تصادفی بوده است.

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، آرش رحمتی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: 158 مورد از این مأموریت‌های تصادفی جاده‌ای و 254 مورد نیز شهری بوده است.

 معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز افزود: در این تصادفات 247 نفر مصدوم شدند که 165 نفر از آنها به بیمارستان منتقل شده و بقیه نیز درمحل حادثه درمان شدند.

 رحمتی ادامه داد: در طول این 17روز شش نفردر تصادفات برون‌شهری و سه نفر نیز در تصادفات شهری فوت شدند.

 وی با اشاره به مراجعات مردم به ایستگاه‌های سلامت اورژانس گفت: امسال سه ایستگاه سلامت به 621 مراجعه‌کننده خدمت‌رسانی کردند.

 معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: 74 نفر از این مراجعه‌کنندگان دارای مشکلات قلبی،71 نفر تنفسی، 60 نفر مسمومیت، 53 نفر اسهال، 79 نفر تهوع، 155 نفر کنترل فشار خون و 80 نفر نیز برای دریافت سایر خدمات به ایستگاه‌های سلامت مراجعه کردند.

 رحمتی تصریح کرد: مراجعه‌کنندگان به ایستگاه‌های سلامت در نوروز امسال به نسبت سال گذشته 30.5 درصد افزایش داشته است.

 وی اظهار کرد: شمار مأموریت‌های امدادی نوروز امسال به خصوص در حوزه‌ی تصادفات با مدت مشابه پارسال تفاوت چندانی نداشته و تقریباً برابر با سال گذشته است.

 معاون مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز خاطرنشان کرد: در نوروز امسال 51 دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، سه دستگاه موتورآمبولانس و یک هلیکوپتر امدادی مشترک با استان قزوین به شهروندان و مسافران نوروزی خدمت‌رسانی کردند.

 رحمتی تصریح کرد: خوشبختانه نوروز امسال به استفاده از هلیکوپتر امدادی نیازی نبود و خدمات امدادی با سایر تجهیزات مرکز انجام شد