به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، مرتضی روزبه، استاندار قزوین، در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان این مطلب افزود: راه اندازی موزه فرهنگ و آموزش یک اتفاق مهم در استان است که در هفته معلم افتتاح خواهد شد که انتظار چندین ساله ما را در استان براورده خواهد ساخت.

روزبه ادامه داد: در خصوص بزرگداشت هفته معلم می‌بایست امسال شاهد نوآوری هایی در خصوص گرامیداشت مقام معلم در استان باشیم و این گرامیداشت در مساجد استان نیز بایستی از معلمانی که حضور مستمر در مساجد دارند صورت گیرد و این امر در نماز جمعه های استان نیز انجام شود حتی سخنران یکی از خطبه ها از معلمان انتخاب شود. 

استاندار در ادامه تاکید کرد: هویت اجتماعی شخصیت معلمان در استان نباید مفقود و محدود شود.

روزبه در ادامه سخنانش تصریح کرد: نوآوری ابتکارات و خلاقیت ها در خصوص طرح های ارزشمند، اثر گذار و کم هزینه بایستی افزایش یابد و حتی می‌توان از این حیطه کارهای ماندگاری تجلی یابد.

استاندار قزوین افزود: درهفته معلم اقدامات جدید و تازه ای برنامه ریزی شود تا از حداقل امکانات حداکثر بهره برداری صورت گیرد.

وی بیان کرد: ‌می بایست زمینه ای فراهم شود تا انسان های موفق استانی نسبت به تکریم معلمانشان به عنوان کسانی که در موفقیت آنها سهم مهمی داشتند حساس شوند و این امر بایستی گسترش یابد.

روزبه ادامه داد: برگزاری المپیاد علمی و عملی هنرستان های فنی و حرفه ای کشور در استان یک موفقیت مناسبی برای استان است که می تواند نتیجه اش وجود برکاتی ماندگار برای استان باشد.

وی با تاکید بر ارایه گزارش عملکرد شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استان در جلسات بعدی شورای استان تاکید کرد.

استاندار